Merino pro děti? 7 důvodů, které vás přesvědčí

27.09.2023

1. Máte často obavy z toho, jestli jsou děti oblečené málo nebo moc? Děti nám často neumí říct, jestli je jim horko nebo zima. Merino se o vaše obavy postará. Má dokonalé termoregulační vlastnosti. V zimě zahřeje, v létě ochladí.

2. Určitě to znáte taky. Děti jsou neustále v pohybu. V jednu chvíli běží, závodí na kole nebo koloběžce a hned vzápětí několik minut takřka nehnutě pozorují mravence v trávě. S merino vlnou už nemusíte mít obavy z toho, že se zpotí, prochladnou a přijde na řadu tolik nepříjemná rýma.Myslete na to, že pokud se merino namočí nebo propotí, stále hřeje a to díky vysoké schopnosti absorpce vlhkosti. Merino vlna dokáže pojmout až třetinu své váhy, aniž by na dotyk byla mokrá.

3. Víte, že merino skvěle odolává zápachu? Pot dává zabrat nejen velkým ale i malým. Merino oblečení není potřeba tak často prát. Stačí ho po dlouhém nošení jen nechat vyvětrat na čerstvém vzduchu. A jak je to možné? Chundelaté merino vlákno je pokryté šupinkami, díky kterým se na jeho povrchu špatně drží bakterie. Ty jsou důvodem, proč cítíme pot z našeho oblečení.

4. Je to sen každého rodiče! ,,Ono se to vyčistí samo" a často bez praní. Vlákno merino vlny obsahuje lanolin, ovčí tuk, který nečistotu nepustí dovnitř do hloubky. Nečistota tedy zůstane na jemných chloupcích na povrchu, ze kterých ji můžeš snadno odstranit.Údržba merina je velmi jednoduchá. Stačí vyprat v umyvadle se žlučovým mýdlem. Merino oblečení můžete vyprat ale i v pračce (stačí přípravek vhodný na vlnu a program pro praní vlněných oděvů).

5. Znáte to taky? Suchá, zarudlá a svědící místa na kůži dítěte, to dokáže znepříjemnit den celé rodině. Merino vlna je hypoalergenní, proto merino oblečení ocení všichni s citlivou a ekzematickou pokožkou. Díky obsahu lanolinu přilne k pokožce a nevyvolává žádné podráždění.

6. Hledáte ten nejlepší opalovací krém pro své děti? Dětskou pokožku je potřeba chránit před sluníčkem během celého roku. Merino oblečení chrání dětskou pokožku před slunečními paprsky lépe než běžné bavlněné oděvy.

7. Příroda nám nemůže být lhostejná. Merino je obnovitelný materiál. Každý rok ovečkám vyroste jemný a chundelatý kožíšek. Pokud se budeme o vlněné oděvy správně starat, budou nám sloužit dlouho. Navíc je vlna v přírodě snadno rozložitelná.S kódem PERFECTWOMAN až do 31.12.2023 sleva 10% na váš nákup.

www.bergam.cz