Omládněte s kolagenem: zpevní pleť, vyhladí vrásky, obnoví kontury obličeje

27.08.2023

V poslední době je ve světě estetiky ze všech stran slyšet o kolagenu: ve spojení s pevnou, mladistvou pletí bez vrásek, hydratací pokožky nebo krásnými vlasy. Jak to s kolagenem je? Opravdu zvládne vše, co se o něm říká?

Kolagen patří mezi hlavní bílkoviny v těle. Kromě kůže ho najdeme v kloubech, šlachách, cévní soustavě a oční rohovce. Už to naznačuje jeho důležitost. Bohužel, jeho obsah v těle zhruba od dosažení pětadvaceti let klesá, protože se snižuje jeho tvorba. Tento trend lze zpomalit tím, že tělu dodáme potřebné látky. Nejlépe prostřednictvím pestré a vyvážené stravy, kterou můžeme obohatit některými doplňky stravy s kolagenem.

Pestrá strava i něco navíc!

Strava s podílem mořských ryb (s kůží) či dlouze tažených hovězích či drůbežích vývarů je skutečně vhodným zdrojem kolagenu. Důležité však není jen množství, ale také vstřebatelnost. Molekula kolagenu je totiž příliš velká na to, aby se mohla skrze stěnu tenkého střeva vstřebat do organismu. Stejně jako další bílkoviny se proto kolagen v trávicím traktu za pomoci enzymů štěpí na aminokyseliny, které už naše tělo dokáže využít. Oproti tomu v doplňcích stravy může být obsažen takzvaný hydrolyzovaný kolagen, tedy již naštěpené peptidy. Ty díky menším molekulám snáze prostoupí do krevního řečiště, kterým se dopraví například právě do pleti. Výhodou těchto přípravků tedy je, že tělu šetří enzymy, které jinak musí větší bílkoviny štěpit. Hydrolyzovaný kolagen je zároveň dostupnější, šetrnější, a tím i lépe a ve větší míře využitelný při péči o mladistvý vzhled.

Jak kolagen působí?

Spektrum účinků doplňků stravy s kolagenem na naši krásu je opravdu široké. Co se týče pleti zlepšují její pevnost, a tím vyhlazují výraznější vrásky i jemné rýhy. Díky zpevnění dochází navíc k obnově ochablých obličejových kontur. Zbavíte se tak unaveného vzhledu, pokožka bude mladistvě svěží. Pozitivní vliv má kolagen také na kvalitu vlasů.

Jak je to s kolagenem na klouby?

O kolagenu jste určitě slyšeli také ve spojení s klouby či cévami. Jedná se nicméně o jinou formu než tu, která má příznivé účinky na pokožku. Na kůži působí primárně kolagen 1. typu (mořský – rybí), zatímco na klouby a cévy je specialista kolagen 2. typu (bovinní, drůbeží). Proto byste si při výběru doplňku stravy s kolagenem měli důkladně nastudovat jeho složení, abyste jeho užíváním skutečně dosáhli požadovaného efektu.

Co kosmetika s kolagenem?

Kolagen je součástí řady kosmetických přípravků, které mohou skutečně mít příznivý vliv na stav pleti, například pokud jde o její hydrataci. Kolagen složený z různých aminokyselin však produkují buňky nazvané fibroblasty, a to ve škáře, tedy druhé vrstvě kůže. Pro krémy, které zůstávají na povrchu, může být složité do ní proniknout. Prostupnost kolagenu z mastí a krémů do kůže snižuje také velikost molekul.

Oproti tomu kolagen doplněný přes trávicí trakt se nejprve rozloží na aminokyseliny, které pak tělo dle svého uvážení použije pro stavbu pojivových tkání a dopraví je, kam je potřeba, tedy například do kůže. Rozhodně proto kromě kvalitní kosmetiky nepodceňujte ani péči a výživu zevnitř.

Vychutnejte si péči pokožku s Liftea Colagenova HA s příchutí čokolády, nebo vanilky.

Doplněk stravy ve formě rozpustného prášku s příchutí vanilky nebo čokolády z něhož si snadno připravíte lahodný nápoj, šejk či jogurtovou svačinku. V denní dávce obsahuje velmi vysoké množství 10 000 mg hydrolyzovaného kolagenu. Ten zvyšuje pevnost pleti. V této denní dávce navíc příznivě působí i klouby. Obsahuje také kyselinu hyaluronovou, která zlepšuje hydrataci a elasticitu pleti.

Vyzkoušejte snadnou péči o pleť s kolagenovými tobolkami Liftea COLAGENOVA Hyaluronic+

Nálož mořského kolagenu v doplňku stravy Liftea Colagenova Hyaluronic+ příznivě působí na pleť, kterou zpevňuje a vyhlazuje vrásky. I v jeho složení najdete kyselinu hyaluronovou. Navíc obsahuje výtažek z třešní acerola s vysokým obsahem vitamínu C pro ještě výraznější tvorbu kolagenu v pleti. Užívání je velmi jednoduché, stačí 1 tobolka denně.