Merino vlna je zázračný přírodní a udržitelný materiál do letních dnů

08.08.2022

"Miluji letní noci a horké dny. Miluji chladný horský vzduch a letní bouřky. Miluji, když se v létě ochladí. Miluji vrcholky hor i relaxaci u vody."

Každá jsme jiná a každá má ráda odlišné věci. Společná je naše touha cítit se výborně. Proto by nám nemělo být jedno, do jakého materiálu se v létě oblékáme. Hledejme nejpříjemnější oblečení z přírodních a udržitelných materiálů pro naši pokožku. Merino vlna je velmi lehká a jemná k pokožce. Letní vlna norské značky Kari Traa je prodyšná a příjemná k pokožce.

Proč nosit vlnu v létě

Léto je obdobím veder, bouří a chladných večerů. I král větrů si s námi dá dostaveníčko. Je také obdobím dovolených a nevyzpytatelného počasí. Merino je ten pravý přírodní, funkční materiál, který splní naše požadavky a touhy po dokonale příjemném pocitu. Největší specialisté na výrobu a zpracování jsou Norové. Ti říkají: "Proč nosit výrobky z ropy, když nám příroda ukazuje, co je nejlepší pro zvířata, co je chrání před rozmary počasí? Například ovečka má jeden oblek na celý rok."

A mají pravdu, příroda vybavila nedokonalé kožešinou, peřím, vlnou, srstí. Mrkněte doma na svého mazlíčka. Má materiál od matky přírody a je mu výborně. S vlnou nám bude stejně příjemně. V Norské módě už to víme přes 20 let a snažíme se dál šířit tuto myšlenku v Čechách.

Merino vlna chrání před UV zářením

Ať už jsme kdekoli, máme dvě možnosti ochrany před spálením. Buď se namažeme krémy s UV ochranou nebo se budeme chránit příjemným oblečením.

Přírodní materiál nezapáchá

Vlna zajišťuje zdravé mikroklima pro kůži, je antibakteriální. Vlnu nemusíte prát tak často, jako syntetické materiály, což z ní dělá přirozenou volbu pro výlety, kde se nechcete zabývat pravidelným praním oblečení.

Reguluje tělesnou teplotu

Pokud se nestihnete rychle obléci a zmoknete, triko z vlny vás zahřeje, protože vlna jako jediná umí zvýšit teplotu, když se namočí. Tak a teď víme proč ovečka přežije déšť a sníh v zimním období.

Nejšetrnější materiál k přírodě

Ovčí vlna pochází z přírody a je rozložitelná. Má samočistící vlastnosti. Výroba vyžaduje méně vody. I díky méně praní šetříme vodu a tím i přírodu. Musíme ji prát v prostředku, který je šetrný k vlně, ekologický.

Všechny báječné vlněné merino produkty norské značky Kari Traa najdete na stránkách Norské módy.