Merkur míří vpřed

18.01.2023

18.1. se Merkur v Kozorohu vydává do přímého chodu a komunikace s vnějším světem se vyjasňuje.
Merkur symbolizuje to jak myslíme, jak komunikujeme, to co nás zajímá, jaký je náš intelekt. Merkur symbolizuje naše mentální procesy - jak vstřebáváme a zpracováváme informace - což děláme podle našeho vlastního pohledu na svět, který nám odhaluje zbytek horoskopu.

Nyní, když se Merkur opět vydává přímým směrem, můžeme zformulovat a vyjádřit své cíle a plány.
Merkur v Kozorohu (tímto znamením nyní Merkur prochází) nám pomáhá soustředit myšlenky na to podstatné . Nyní můžeme ukáznit své myšlenky, odstranit mentální zmatek a skutečně se koncentrovat na právě aktuální a podstatné záležitosti.

Merkur v Kozorohu podporuje logiku a analýzu nás všech, ale nejvíce Kozorohům a dalším dvěma zemským znamením - Býkům a Pannám a do určité míry i Štírům a Rybám jež se nacházejí v harmonickém sextilu vůči Kozorohovi. Raci budou díky tomu, že jsou opozičním znamením Kozoroha "ponoukání" aby "vystrčili hlavu z písku" a konečně se tváří v tvář podívali všemu, před čí dosud zavírali oči. Berani a Váhy, jež se nacházejí vůči znamení Kozoroha v dynamické a napěťové kvadratuře si nyní mohou vyjasnit situaci, jednat více systematicky a vyřídit všechny dosud nedokončené pracovní úkoly.

Astrolog Věra Šourková