Merkur v Beranu

27.03.2022

Ještě pár dní si bude Merkur snít a proplouvat znamením Ryb a 27.3. vstoupí do ohnivého znamení Berana v němž setrvá do 11.4.

Merkur symbolizuje to, jak myslíme a jak komunikujeme. Naše mysl se díky ohnivému impulzu z Berana zrychlí, zesílí se potřeba vyjádřit to, co si myslíme a také tendence trvat na vlastním stanovisku 2.4. se Merkur spojuje s Chironem - nyní můžeme léčit případná zranění v oblasti důvěry ve vlastní intelekt i ve sféře komunikace. 3.4. se Slunce v Beranu spojuje s Merkurem a do sféry komunikace se vkládá naše Já - "Myslím tedy jsem" - pozor však na příliš jednostranný a subjektivní úhel pohledu.

Merkur v Beranu jde přímo k věci, k jádru problému, bez zbytečných vytáček. Je přímý, rychle myslí, rychle mluví, nemá ve zvyku chodit kolem horké kaše a umí být netaktní. Je mu vlastní schopnost se rychle rozhodnout, rychle nacházet řešení problémů. Jeho mysl je intuitivní, má schopnost spontánně a přímým způsobem vyjádřit to, co si myslí. Na druhou stranu pro něho není jednoduché vyjednávat a uvědomovat si úhel pohledu druhého člověka. Může mít sklon dělat předčasné závěry či rozhodovat za jiné. Chce, aby myšlenky se staly raději skutkem, než aby zůstaly pouze v říši idejí. Merkur v Beranu se podobá teriérovi, jenž se chopí myšlenky, slova, názoru nebo informace a chce ji tlačit dopředu, jako by to byla ta nejdůležitější věc na světě.. V pozitivním smyslu to znamená schopnost učit se, komunikovat nebo rychle a efektivně učit, také schopnost prodávat. Je odvážný , spontánní, energický a pozitivní. Z negativního hlediska však může mít jednostranný pohled na věc a být ukvapený. Člověk s Merkurem v Beranu necítí potřebu setrvávat u starých křivd. Má bojovný mozek a razí teorii, že neexistuje stimulace bez jisté mrzutosti, proto má rád výzvy. Je přímý, rozhodný, mentálně silný, vtipný, rychle myslící, verbálně asertivní, umí vyhmátnout podstatu. V negativu je výbušný, tvrdohlavý, netrpělivý a sarkastický

Astrolog Věra Šourková
www.casopis-rituals.cz