Metropole Zličín zve na Festival udržitelnosti

14.10.2022

Poslední dva říjnové víkendy si Metropole Zličín pro své návštěvníky přichystala zajímavé a poučné akce v rámci Festivalu udržitelnosti. Cílem je návštěvníky informovat a inspirovat k větší šetrnosti k životnímu prostředí.

V sobotu 22.10. bude festivalový program v Metropoli Zličín věnován kompostování ve městě, k tématu promluví odborníci z organizace Kokoza. Ta předesílá a akcentuje témata městského pěstování a kompostování. I díky ní si mohou vlastní kompostér pořídit lidé žijící ve městech nebo celé firmy.

Na workshopu získají návštěvníci komplexní informace o třídění bioodpadu, variantách kompostování ve městě i praktické tipy, jak účinně zvládnout cyklus pěstování - jídlo - kompostování.
Zájemci budou mít možnost vyrobit si životadárnou kuličku ze směsice jílu, kompostu a vybraných semínek - tzv. seed bombu.

V neděli 23.10. budou mít návštěvníci možnost vidět v akci 3D tiskárnu organizace Plastenco. S nimi si budou moct děti i dospělí vyrobit a odnést drobné předměty vyrobené z recyklovaného plastu nebo zakoupit Vánoční ozdoby.


Sobota 29.10. se ponese v duchu cirkulární módy a udržitelnosti. Představí se společnost Potex, která se zabývá sběrem, tříděním a následnou distribucí použitého, ale stále nositelného textilu neziskovým organizacím. Tento ekologicko-charitativní projekt mohou lidé znát hlavně díky oranžovým kontejnerům, do kterých mohou své nepotřebné oblečení odkládat.


Tvůrčí workshop se zaměří na to, jak denim a starou džínovinu upcyklovat do náušnic nebo dekoračních předmětů. Návštěvníky seznámí s informacemi o životním cyklu textilu, pomůže jim zorientovat se v certifikátech udržitelnosti, dozví se, jak lépe pečovat o textil nebo jak sestavit classy šatník a také se budou moct seznámit s udržitelnou nabídkou Metropole Zličín.

Na centrálním náměstí obchodního centra bude po celou dobu festivalu k vidění výstava REkrabiček a REkelímků - prvního českého systému vratných a znovupoužitelných obalů na jídlo.

Workshopy a bohatý program probíhají v Metropoli Zličín každou říjnovou sobotu od 14:00 do 17:00 a jsou pro členy věrnostního programu zcela zdarma. Do věrnostního programu se lze zaregistrovat na webových stránkách Metropole Zličín. Instalace s informacemi od neziskových organizací jsou k vidění vždy po celý týden, a to od 9:00 do 21:00.