Mezinárodně oceněná kosmetika skvělá v boji proti stárnutí pleti

22.06.2021

Česká přírodní kosmetika Ego Harmony není moc známá. Na trhu je krátce, a navíc se zatím nemůže chlubit desítkami produktů. Díky unikátní kombinaci složek použitých ve vyživujícím krému si však pozornost zaslouží.

Kvalitu jejich vyživujícího krému ARGAN & OPUNCIE ocenila i mezinárodní porota, když ho zařadila mezi finalisty celosvětových kosmetických cen Pure Beauty Global Awards 2021 v kategorii Nejlepší anti-aging produkt roku. Letos bylo přihlášeno téměř 800 produktů ze 42 zemí světa.

Unikátní kombinace přírodních složek

A co se skrývá za účinností tohoto krému? Pečlivý výběr přírodních složek, které jsou nejen účinné, ale současně šetrné k pleti. Mezi ty hlavní patří arganový olej, opunciový olej a niacinamid.

Arganový i opunciový olej jsou považovány za jedny z nejúčinnějších zbraní v boji proti stárnutí pleti a tvorbě vrásek. I proto se jim přezdívá marocké zlato, resp. přírodní botox. Mají významné regenerační účinky, hluboce hydratují pleť, vypínají ji a zvyšují její pružnost. Vyhlazují vrásky a zmírňují kruhy pod očima. Navíc lehce stahují a čistí póry, takže jsou vhodné i na mastnou pleť se sklony k tvorbě akné.

Neprávem opomíjený niacinamid

Jde o formu vitaminu B3, esenciální živinu lidských buněk, která je nepostradatelná hlavně při metabolických procesech. Jeho mnohastranné účinky prokázala řada vědeckých studií. Významně zpomaluje stárnutí pleti, bojuje proti pigmentovým skvrnám a pomáhá pleť chránit před nebezpečnými účinky UV záření. Ocení ho také ženy bojující s akné. Niacinamid totiž prokazatelně zlepšuje stav pleti trpící akné více než lokálně používaná antibiotika.

Můžete se těšit na novinky

Sortiment české přírodní kosmetiky je omezený. Soustředí se totiž primárně na účinnost a šetrnost, nikoliv na kvantitu. Přesto se rodina produktů rozšíří. Státní zdravotní ústav již schválil přírodní odličovací pěnu, noční krém a oční sérum. Na všechny se můžete těšit v průběhu letošního léta.