Móda neviditelného obočí je minulost. Vsaďte na přirozenost!

30.04.2021

Vyměnit úzkou sukni za širokou je snadné, ale co když se změní móda úpravy obočí? Pokud patříte mezi ženy, které před lety podlehly kouzlu dotenka vytrhaného obočí, a teď se vám stýská po tom původním, věřte, že nic není ztraceno. Vrátit se k přirozenému vzhledu obočí nebylo nikdy snazší.

Móda dotenka vytrhaných a tužkou dokreslených vysokých oblouků obočí se v novodobé historii několikrát zopakovala. Takto upravené obočí dodávalo obličeji dramatický výraz, nejspíš i proto si jej oblíbila řada slavných hereček a modelek, jako byly ve 30. letech Adina Mandlová a Lída Baarová, nebo v 90. letech modelka Kate Moss. S přelomem století jako by se proměnila i móda obočí. Najednou začalo být žádoucí mít ho širší, světlejší, což dodávalo tváři jemnější výraz. Typickým příkladem této éry obočí je herečka a modelka Cameron Diaz.

Méně času na úpravy, více přirozenosti

Od té doby se stále více prosazuje trend přirozeného vzhledu obočí - tedy širšího, hustšího a výraznějšího. Jenže co si počít, pokud nám příroda takové nenadělila, anebo jsme si ho kdysi v mladické nerozvážnosti vytrhaly, a ono už nedorostlo? "Skutečnou spásou jsou v takovém případě séra a boostery podporující růst obočí, které ho zahustí skutečnými chloupky, nejen těmi namalovanými," vysvětluje Martina Košťálová, stylistka značky RefectoCil, světového lídra ve stylingu řas a obočí. Podle Martiny Košťálové je pro současný trend ve stylu "Down-to-earth" (v překladu Zpět na zem) typická menší snaha o dokonalost vzhledu obočí. "Výsledkem by mělo být maximálně přirozené obočí, které působí až načechraným dojmem a dodává obličeji mladistvý výraz. V praxi je rovnější a celkově má spíše delší tvar, na rozdíl od často uměle vytvářeného klenutí, které bylo dosud trendem. Je plné a zároveň velmi přirozené, protože tohoto vzhledu je dosaženo působením nejrůznějších sér a boosterů, díky nimž chloupky dorostou a obočí získá na objemu i bez složitého dokreslování," říká Martina Košťálová. Pak už stačí obočí jen lehce vykartáčovat a zafixovat gelem, který mu navíc dodá žádoucí lesk.


3 super pomocníci pro bezchybný vzhled obočí 

1. Plný objem bez mezer

RefectoCil Lash&Brow Booster je booster podporující růst obočí. Vyzkoušejte ho tehdy, chcete-li dosáhnout plného tvaru obočí nebo pokud vás trápí mezery, kde chloupky chybí. Obsahuje totiž vysoce účinnou bioaktivní látku Black Sea Rod Oil, získanou z karibského korálu Plexaura Homomalla neboli Trsovníku lékařského, jež přirozeně stimuluje a následně aktivuje kořínky folikulů obočí a prodlužuje jejich růstovou fázi. RefectoCil Lash&Brow Booster koupíte na www.refectocil.cz za 1 890 Kč.
Tip: Tento booster můžete použít i na řasy, které hezky zahustí a prodlouží.

2. Přirozeně výrazná barva

Veganské barvy BeautyLash se postarají o to, abyste si už nikdy nemusely domalovávat obočí tužkou. Mnohem lepší bude dodat mu žádoucí odstín některou z veganských barev pro domácí použití, které vydrží až 6 týdnů. "Veganské barvy BeautyLash obsahují přírodní barviva z rostlin, jako je například řebříček obecný, měsíček lékařský, extrakt z kaštanu nebo zelený čaj, a jsou tak mimořádně šetrné. Vybrat si můžete z několika odstínů: černé, tmavě hnědé a hnědé. S jejich pomocí nabarvíte obočí snadno, rychle a zcela bezpečně," říká Martin Janeček, který v ČR zastupuje značku BeautyLash.cz a vede portál o krásných řasách a obočí Pohodarky.cz Veganské barvy BeautyLash koupíte na www.beautylash.cz za 247 Kč.

3. Dokonalý tvar a oslnivý lesk

BeautyLash Kondicionér a styling gel na řasy a obočí 3 v 1 splní hned několik funkcí najednou. Účinné složky, které obsahuje, dokážou obočí (i řasy) dlouhodobě vyživit, zvlhčit a dodat jim dlouhotrvající lesk. Průhledný gel rovněž zafixuje obočí do požadovaného tvaru. A pokud máte obočí a řasy nabarvené, styling gel ochrání barvu a předejde jejímu blednutí. "Tento kondicionér a styling gel je navíc certifikovaný jako veganský, proto nemusíte mít z jeho aplikace žádné obavy, i když máte citlivou pokožku," ujišťuje na závěr Martin Janeček. BeautyLash Kondicionér a styling gel na řasy a obočí 3 v 1 koupíte na www.beautylash.cz za 299 Kč.