Moderní příze z Českého ráje

09.11.2021

Jičín, malé město na okraji Českého Ráje, není jen rodným místem loupežníka Rumcajse, ale také malé značky přízí YarnMellow. Příběh se začal psát v létě roku 2019, kdy byla oficiálně založena společnost YarnMellow s.r.o. a která začala prodávat netradiční příze pro moderní pletení a háčkování. Krátce po svém založení začala také s vlastní výrobou přímo v Jičíně. Možná jste na jejich klubíčka s názvem Butterfly už narazili. Jsou velká, jemná a mají nádherné duhové barvy, které se prolínají jedna do druhé. Dají se z nich dělat velké háčkované či pletené šátky, šaty, svetry a mnoho dalšího. Ty jsou ve výsledku krásně barevné s pozvolnými přechody barev. Tajemství výroby je přísně střeženo, takže ani neuvidíte videa či fotky, jak se klubíčka vyrábí.

Zhruba po roce se přidala výroba bavlněných šňůr, které jsou z recyklovaného materiálu. Dají se z nich kouzlit bytové doplňky a dekorace jako jsou košíky, koberce, pufy na sezení a mnoho dalšího.
Hrnky a trička a placky s trefnými hláškami, které zná každá pletařka, jsou příjemným překvapením v každém balíčku, který od nich dostanete.

YarnMellow sice vznikla jako značka přízí pro obchod Tvorboshop, který má Jičíně svůj sklad a sídlo, ale postupem času se uchytila i v dalších galanteriích a tvořivých obchodech.

Teď už firma zaměstnává několik lidí, hlavně maminek s malými dětmi a jejich výrobky dělají radost všem pletařkám a háčkařkám, které rády pracují s kvalitními materiály.

Nedávno také Tvorboshop otevřel svou první prodejnu v Praze na Lidické 28. Najdete tam spoustu kreativního materiálu pro tvoření, ale hlavně největší výběr přízí YarnMellow, který si můžete prohlédnout, osahat a podívat se i na hotové výrobky.

Takže až budete v Praze, určitě tohle místo navštivte, protože z těch barev a materiálů vám bude přecházet zrak. Všechna klubíčka také seženete na www.tvorboshop.cz a můžete se nechat inspirovat tipy a návody na Facebooku, Instagramu nebo Youtube kanále Tvorboshopu.