Moderním interiérům sluší moderní interiérové dveře

02.06.2023

Někdo má rád retro, druhý modernu. Trendové minimalistické interiéry mají řadu výhod, například se dobře udržují. A jsou také zdravým domovem pro alergiky, protože se obejdou bez přemíry různých doplňků a dekorací, které jsou často především lapači prachu a nejrůznějších dráždivých alergenů.

Pro moderní interiéry jsou typické jednoduché linie, střídmé vybavení doplňky a vychytané detaily. To vše platí i pro jeho jednotlivé součásti, včetně interiérových dveří, které by měly být sladěny z ostatními částmi interiéru.

V jednom duchu s podlahou

Odborníci doporučují, aby dveře byly již při výběru laděny s podlahou a také okny. Stejně tak by ale měly ladit s nábytkem, zkrátka, aby se do interiéru hodily – k modernímu minimalistickému vybavení jsou tedy vhodné dveře stejného typu.

Při ladění dveří a podlahy volíme podobný materiál, barevný odstín a rovněž dekor, včetně jeho umístění. Pokud máme například dřevěnou podlahu z dlouhých dílců s přiznanou strukturou "dřevěných let", pak bychom měli myslet na orientaci této struktury a tomu přizpůsobit osazení dveří: jejich "dřevěný" dekor by měl být orientován napříč. Pokud jsou dveře v místnosti vysoké a podlahové dílce kratší, pak bychom je měli orientovat na výšku.

Jednoduchá krása, jednoduchá údržba

Zvláště rodiny s malými dětmi a zvířecími mazlíky ocení současný trend dobře udržovatelných povrchů, společnost Hörmann nabízí například několik moderních odstínů povrchu Duradecor, který se snadno udržuje a je rovněž odolný vůči nárazům, poškrábání a jinému mechanickému poškození.

Dalším trendem současnosti jsou celoskleněné dveře, nebo dveře s prosklením. Vyrábějí se v tvrzené úpravě, takže jsou maximálně odolné a dobře se čistí a ošetřují. Nicméně nejsou úplně vhodné do ložnic a dětských pokojů, naopak jsou ideální volbou pro obývací pokoje, koupelny, haly a všude tam, kde chceme interiéru opticky přidat na prostorové rozlehlosti či na prosvětlení.

V nabídce společnosti Hörmann najdou zákazníci celou řadu krásných skleněných dveří, nebo těch se skleněnými prvky. Včetně tzv. loftových dveří, které jsou navrženy přímo do loftových bytů či do interiérů inspirovaných tímto zajímavým architektonickým stylem.

Více informací o sortimentu a novinkách společnosti Hörmann získáte v podnikové vzorkovně ve Středoklukách u Prahy nebo na www.hormann.cz.