Mohou jmenovky usnadnit nástup do MŠ & ZŠ?

20.07.2023

Když na chvíli zavřeme oči a vrátíme se do doby, kdy jsme navštěvovali školku, vybavíme si plno aktivit. Kromě hraní si můžeme vzpomenout třeba na společné svačinky nebo procházky. Tyto činnosti od dětí vyžadují několik základních dovedností, jako je samostatné jedení, pití nebo oblékání. Nejdůležitější ale je, aby si děti zvykly na vaši nepřítomnost.

Možná si ale lámete hlavu nad tím, co můžete udělat pro to, aby vaše dítko nástup do MŠ zvládlo co nejlépe. První školkové dny totiž často doprovází různé zmatky. Může se třeba stát, že vaše dítko bude mít problém poznat své věci mezi ostatními. Tomu se dá ale snadno zabránit. Stačí, když pořídíte dětské jmenovky a opatříte jimi vše, co dítě do školky nosí.

Na oblečení jsou ideální nažehlovací jmenovky. Po zažehlení spolehlivě drží na místě a bez problému vydrží praní i sušení v sušičce. Chybu neuděláte ani když zvolíte samolepící mini jmenovky. Samolepky na boty naopak slouží pro označení obuvi. Mají praktický design, díky kterému dítě lehce rozliší, která bota je levá a která pravá. Stačí se rozhodnout, které školka značky budou pro vašeho školáčka ty nejlepší.

Nebo už proběhl zápis do ZŠ? Můžete tedy začít chystat aktovku na září. Ve školním roce čeká na školáky spousta nových věcí, mezi nimiž se mnohdy těžko orientují. Je pak možné, že do aktovky omylem vloží sešit nebo pero svého kamaráda. To se ovšem nestane, když použijete samolepky na sešity a samolepky na tužky a pera, díky nimž bude mít dítko obsah svého pouzdra pod kontrolou. Samolepkami můžete označit jak běžné oblečení, tak třeba i cvičební úbor do tělocviku nebo sportovních kroužků.

Proč zrovna mylabels.cz ?

Jmenovky mylabels jsou originální a praktické štítky, jejichž podobu si přizpůsobíte podle vlastního gusta. Výběr motivu, textu i písma záleží totiž čistě na vás. Vytvoříte tak naprosto jedinečné cedulky, které zaručí, že se děti mezi svými věcmi perfektně vyznají. Kromě toho taky minimalizují riziko, že věci vaší ratolesti odnese domů někdo jiný. Pokud se to přece jen stane, dotyčný díky jmenovkám lehce pozná, komu má omylem odcizenou věc vrátit.

Tip na závěr

Děti zbožňují, když mají možnost volby. Proto se je nebojte do výběru jmenovek zapojit.