Muuto: severský design nevšedně

26.05.2021

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? Dánská značka Muuto ukazuje, že ano. Samotný název, který je finským výrazem pro změnu, odkazuje ke snaze obohatit klasický severský design o neotřelý pohled a jedinečné kolekce nábytku, svítidel i doplňků. Značka, kterou do Česka přináší e-shop se skandinávským nábytkem DesignVille, tak ve svých kouscích pojí precizní zpracování, funkčnost i hravou estetiku.

Značka původem z Kodaně reprezentuje současný skandinávský design. Ten přibližuje lidem prostřednictvím řad židlí, stolů, pohovek, svítidel i praktických doplňků a dekorací, které vznikají ve spolupráci s předními designéry. Obohatit jím svůj interiér můžete i vy - v následujících řádcích vám poradíme, které kousky by vám neměly uniknout:

Časem ověřený design

Ikonické řady nábytku a svítidel značky Muuto jsou charakteristické jednoduchými, přesto nápaditými tvary, stejně jako jemnými barvami nesoucími se v duchu severského stylu. Do srdcí milovníků nordického designu se značka Muuto zapsala celou řadou produktů.

Mezi ty nejvýraznější patří sedací souprava Outline, řada židlí a barových stoliček Fiber či kolekce stolků Around. Mezi svítidly nelze opomenout kolekce ručně lakovaných lamp Ambit, odolných závěsných svítidel Unfold nebo lampy E27 vycházející z klasických žárovek. Osobitý styl můžete svému domovu vtisknout také pomocí věšáků The Dots.

Novinky ze Skandinávie

Nejnovější kolekce rozšířila sortiment o novou pohovku In Situ ve vzdušném, elegantním stylu. Designérské duo Anderssen & Voll ji navrhlo s ohledem na různá interiérová řešení. Díky devíti modulům si pohodlné sezení navrhnete přesně dle svých představ.

S novou perspektivou přistupuje značka také k zavedeným kolekcím, které obohacuje o další designová provedení. O nové kousky se rozrostla například kolekce Workshop designérky Cecilie Manz. Řada židlí a konferenčních stolků charakteristická perfektním řemeslným zpracováním a minimalistickým designem nyní nabízí také jídelní stoly.

Za severským designem do DesignVille

Vybrat si z rozmanitého sortimentu značky Muuto můžete na e-shopu DesignVille nebo osobně v brněnském showroomu, kde na vás čeká selekce zmiňovaných zástupců dánského designu, ale i další nábytek, tapety, svítidla a doplňky značek, jako jsou Vitra, HAY, Bomma, &Tradition a další.