Na cestách i za deštivého počasí. Zabavte děti díky výrobkům českého nakladatelství Poketo

02.07.2021

Nakladatelství Poketo myslí před prázdninami na rodiče i děti a přichází se třemi tipy, jak malé zvědavce zabavit, když je volného času až moc. Kapesní knížka prvního čtení je zábavná, skladná a vhodná i na cesty, desková Houbohra vám zpříjemní deštivé dny a Kufřík na výtvarné potřeby se dá nejen polepit všemi možnými samolepkami, ale schovají se do něj snad všechny dětské poklady.

Tábory, chaty, prázdniny u prarodičů, ale i nemoci nebo deštivé počasí. To všechno čeká rodiny o prázdninách spolu s nejdůležitějším úkolem - jak zabavit děti. Nakladatelství Poketo podává pomocnou ruku. Máte doma malého čtenáře, nadšence do her nebo vám s pastelkou v ruce roste druhý Picasso? Pak jsou tyhle tipy na prázdninovou zábavu přesně pro vás.

Při nekonečných cestách a čekání na přestup

Knížka, kterou si můžete číst společně, ideální je ale i pro samostatné dětské ručičky. Kapesní formát je praktický na cesty a velká tiskací písmena jsou tím pravým pro začínající čtenáře. Téma narozeninové oslavy spojené s hádankou a křížovkou zaujme každého malého zvědavce a je tak navíc výbornou motivací pro další čtení.


S pěticí kamarádů Matyldou, Kvidem, Mai, Aloisem a nyní i Rosťou se mohou děti setkávat už od prvních slov. Všechno nejlepší! je již devátou knihou této série a hlavní hrdinové rostou stejně jako jejich malí čtenáři. Pokud tedy máte doma ještě další četby či předčítání chtivé děti, určitě najdete něco i pro ně.

Když prší

Táhne vás to do lesa, ale venku prší a navíc nerostou? Žádné strachy, po dešti bude co sbírat! A vy máte alespoň čas prozkoumat s dětmi svět jedlých i nejedlých hub alespoň teoreticky. A zábavně! Během Houbohry hráči vyrážejí na houby a dojít mají až na nádraží. Hážou kostkou, jedlé houby je posouvají v cestě vpřed, nejedlé houby a mlsání borůvek je naopak brzdí. V téhle hře se navíc nevyhazuje a ti, kdo jsou už v cíli, pomáhají ostatním kamarádům dostat se na vlak včas.

Hra je vhodná pro děti od tří let, nudit se ale nebudou ani malí školáci. Houbohra posiluje spolupráci, jemnou motoriku a seznamuje hráče s nejběžnějšími houbami našich lesů. Díky její délce se na ni vydrží soustředit i menší děti, díky její dynamičnosti se zase nezačnou nudit ty starší.

Herní sadu doplňuje knížka Matylda na houbách, která má jednoduchý příběh, krásné ilustrace a slouží zároveň jako mini-atlas hub.

Když je doma nuda

Tužky, papíry, figurky, kostičky... Dětským pokladem se může stát prakticky cokoliv. A oblíbené předměty musí být po ruce vždycky. I o prázdninách! Tenhle kufřík oceníte nejen vy, ale především váš malý cestovatel. Uložit se do něj dají výtvarné potřeby, sešity, výtvory nebo oblíbené malé hračky. Kufřík je odolný, má kovovou přezku a držadlo a je vhodný jak na doma tak na cesty. Pokud by navíc vašeho malého táborníka začala nudit žlutá barva, může si kufřík polepit originálními samolepkami. Se sadou nalepovacích ikonek si užije spoustu zábavy a navíc se s nimi může učit i abecedu. Každé z vyobrazených slov začíná jiným písmenem.

Zábavou na cesty ani v dnešní době nemusí být tablet a i nepřízeň počasí si můžete doma užít! Nepočítejte minuty do cíle nebo večerky, s knížkami a hrami od nakladatelství Poketo vám čas uteče jako voda. Jsou inspirované dětmi, vyrábějí se lokálně a udržitelně, jsou cenově dostupné a navíc vytvářené ve spolupráci s těmi nejpřísnějšími recenzenty - dětmi samotných zakladatelek.

 www.poketo.cz.