Na terase jako doma v obýváku...

27.04.2023

Trávíte v létě rády čas venku a třeba na terase? Ale co když přijde déšť nebo chladnější počasí? Pokud hledáte způsob, jak využít terasu po celý rok, může být zastřešení tou správnou volbou. V tomto článku vám přinášíme několik dobrých rad, proč si pořídit zastřešení terasy nebo pergolu.

Vhodným zastřešením terasy se vám podaří prodloužit si období, kdy můžete venku relaxovat a trávit čas s rodinou a přáteli. Budete si moci užívat terasu i v deštivých dnech nebo v chladnějším počasí. Navíc zastřešení chrání terasu před slunečním zářením a UV zářením, což pomáhá ochránit váš nábytek a dekorace před vysokými teplotami.

Pergoly vám poskytnou více prostoru pro relaxaci a zábavu. Budete si moci užívat terasu i v případě nepříznivého počasí, ať už se jedná o dešťové kapky nebo silný vítr. Díky bočním stěnám budete mít vždy možnost terasu uzavřít a vítr Vám nerozfouká nic, co na terase necháte. Navíc si můžete na terasu umístit nový nábytek nebo vířivá vana. Díky zastřešení se budete moci koupat v podstatě kdykoli chcete.
Určitě jste dobré hospodářky a pak je třeba říci, že zastřešená terasa zvýší hodnotu vaší nemovitosti, protože je to investice, která přidává další užitnou hodnotu k domu. Pokud se rozhodnete v budoucnu pro prodej vaší nemovitosti, můžete si být jisté, že hezky a útulně zastřešená terasa je jednou z částí, která bude zvyšovat hodnotu vaší nemovitosti.

Zastřešením terasy se již nemusíte obávat, zda Vám kytky během zimního období na terase nepomrznou. Stačí na terase temperovat a květiny v bezpečí přezimují.

Zastřešením terasy získáte větší soukromí a izolaci od okolí. Budete si moci užívat terasu bez obav, že vás někdo sleduje. Naopak nebudete sousedy rušit, pokud se rozhodnete na terase udělat párty a navíc Váš obývací pokoj zůstane hezky čistý. Vše se odehraje na terase. Jaké zastřešení si vybrat Vám poradí ve společnosti ALUKOV, kde se na výrobu a montáž terasových zastřešení a pergol specializují již více než 27 let. ALUKOV je tradiční českou firmou a svým zákaznicím rozumí. Přijďte si vybrat z více než 10 druhů terasových zastřešení.

Více na www.alukov.cz