Na začátku byla láska ke štěněti, pak jogurt a nakonec Yoggies

14.09.2023

Někdy je to jako v pohádce – láska – zoufalství – naděje – rozuzlení a šťastný konec. Tak by se dal odvyprávět zrod rodinné firmy, která k podstatě svého úspěchu dospěla z lásky ke štěněti. Je to příběh Jiřího Švihálka, který vybudoval úspěšnou značku krmiv pro psy a kočky Yoggies.

Co se stalo?

Středobodem historie firmy Yoggies je kříženec labradorského retrívra Roxy. Přibližně v roce jeho života se na procházce lesem otrávil natolik, že ho to málem stálo život. Zachránila ho trpělivost jeho páníčka. Roxy měl poničený trávící trakt a nebyl schopen dobře strávit žádnou potravu.

Jak zachránit Roxyho: "Jogurt pro psy"

Všechno zavinil článek v časopisu o jogurtech a jejich působení na trávicí trakt člověka, tak se zrodil nápad: Jogurt pro psy. Za ním stojí experimentování, konzultace s veterináři i odborníky. Jogurt se povedl a Roxymu pomohl. Prvních pár vzorků šlo do světa. Ohlas byl pozitivní. Jiří Švihálek říká: "Jogurt posiluje imunitu. To jsme chtěli. Následně se nám ozývali veterináři, že pomáhá i s průjmy nebo potlačuje větry."

To není šťastný konec, ale začátek

V tu chvíli se objevil problém, čím krmit Roxyho dlouhodobě, protože na trhu v té době nebylo žádné krmivo, které by mu vyhovovalo. Extrudované granule (tj. průmyslově vyrobené při vysokých teplotách) pro něj nepřipadaly v úvahu. "Nejzdravější je pro psy a kočky syrová potrava. Složit BARF ale není snadné. Zkusil jsem ho lisovat do granulí", vzpomíná Jiří Švihálek. Při výrobě granulí lisovaných za studena se syrové suroviny jen suší, melou a lisují při teplotě do 40 °C.

Přátelství našich mazlíčků je nezištné a je potřeba si ho vážit. Aby žili radostný a spokojený život, je třeba je krmit zdravě. To v Yoggies pochopili od počátku. Během jejich 8letého působení, nejen na českém trhu, se rozrostl i jejich sortiment. Říká se, že jsme to, co jíme. Je to klišé, ale pravdivé. Mazlíčci nemají na výběr, co do misky dostanou. A tak nezapomínejte, že Zdraví začíná v misce.