Načerpejte energii v jarní přírodě na Lipně

08.04.2023

Jaro pomalu začíná vyťukávat rychlejší rytmus. Letní dovolená je sice zatím v nedohlednu, ale i jaro se dá skvěle využít k pár dnům odpočinku v přírodě. Rodinný areál Lipno na břehu Lipenského jezera po zimě nabízí nezapomenutelné zážitky v přírodě.

Pro dovolenou s dětmi je nejdůležitější datum 29. dubna. Ten den se totiž po zimní přestávce otevírá oblíbené lesní hřiště Království lesa. Program bude nabitý a vaše děti se mohou těšit třeba na hvězdného Taryho. Ten zde bude mít parkurový workshop. Nebude chybět diskotéka s lišákem Foxem, čarodějný karneval, divadlo kejklíře Slávka a mnoho dalšího. Start je v deset hodin dopoledne. Navíc, pokud si zakoupíte vstupenky online, ušetříte deset procent na vstupném. Pokud jste v Království lesa nikdy nebyli, jen připomínáme, že jde o bezpečný prostor s atraktivními prolézačkami, bludištěm, dětským hřištěm i hmatovým chodníčkem a dalšími stanovišti ukrytými v lese. Prostě je nekonečný zdroj dětské zábavy i poučení.

Zapomenout nesmíme na jednu z nejoblíbenějších atraktivit Rodinného areálu Lipno, kterou je Stezka korunami stromů. Mezi letitými smrky vyrostla už před více než deseti lety a stále plní svou roli působivého místa s nevídanými rozhledy do krajiny. Není výjimkou dohlédnout až do vzdálených Alp.
Díky edukačním zastávkám rozesetým po celé Stezce se vaše děti dozvědí zajímavosti z přírody a ze života ptáků. Adrenalinové zastávky zase dokážou mírně rozhoupat nejeden žaludek a zpestřit tak cestu mezi vrcholky stromů. Celý výstup na Stezku je bezbariérový, takže se nemusíte bát vyrazit na ni s kočárkem nebo s vozíkem pro nechodící návštěvníky.

Firemní teambuilding nebo jen parta aktivních kamarádů si může vybírat z různě náročných aktivit. Členitý terén s výšlapy do kopců i dlouhými sjezdy za odměnu je po zimě tím správným balzámem pro milovníky cyklistiky. Relaxace v bazénu a v sauně je samozřejmým doplňkem. Špičková gastronomie v restauraci Stodola a vyhlášená cukrárna Povidloň je lákadlem pro všechny gurmány. Když navíc připočtete probouzející se přírodu a Šumavu ještě nepřeplněnou letními návštěvníky, vychází Rodinný areál Lipno jako první volba pro ideální jarní dovolenou.

Přijeďte si dobít baterky a načerpat energii!

www.lipno.info