Nadační fond Gratia – i letos jsme připraveni pomáhat

09.02.2024
„Dostali jste se sami nebo někdo ve Vašem okolí do problémů? Neváhejte nás kontaktovat.“
„Dostali jste se sami nebo někdo ve Vašem okolí do problémů? Neváhejte nás kontaktovat.“

Již od roku 2021 pomáhá Nadační fond Gratia pod záštitou společnosti Všeobecný lékař neúplným rodinám s dětmi, vdovám a vdovcům s dětmi, studujícím s malými dětmi nebo těm, kteří dítě během studia čekají. Také například studentům, kteří nemají prostředky a podporu blízké rodiny pro to, aby mohli studium dokončit.

   „Tým nadačního fondu Gratia (Sára, Zdenka, Jana, Kristýna).“
„Tým nadačního fondu Gratia (Sára, Zdenka, Jana, Kristýna).“

Nadační fond pomáhá těm rodinám, které se náhle ocitly v krizové životní nebo sociální situaci. Ačkoliv jejich život doposud probíhal standardně, jsou náhle díky ztrátě zaměstnání, onemocnění člena domácnosti nebo úmrtí v rodině vystaveni nelehké zkoušce osudu. Složitost takové situace nespočívá pouze v zásadním zhoršení finančního zázemí klientů. Často se stává, že se lidé v podobné situaci ostýchají a nemají odvahu říct si o pomoc, protože doposud byli schopni žít tzv. "na vlastní účet" a bez nutnosti využít pomoci okolí nebo státu. I takovou podporu svým žadatelům nadační fond poskytne. Požádat o pomoc přeci není žádná ostuda a v obdobné situaci se může ocitnout každý z nás.

 „S naším promo stánkem se účastníme různých akcí a setkání.“
„S naším promo stánkem se účastníme různých akcí a setkání.“

Pomoc je vždy "ušita na míru" konkrétnímu žadateli. Tým nadačního fondu svým klientům zprostředkuje kromě časově omezené finanční podpory (úhrada nájemného nebo zaplacení kauce za byt, koupě potravinových poukázek apod.) také bezplatné terapie nebo sociální poradenství v oblasti čerpání státních příspěvků apod.

V rámci nadačního projektu Dobrotivý beránek podporuje Gratia rozvoj dětí ve věku od 0 do 18 let ze znevýhodněných rodin. Jde o podporu v oblasti zdraví (platíme rovnátka, brýle …), výchovy (školné, školkovné, obědy ve školce/škole, družina …), volného času (zájmové kroužky, potřeby pro účast na zájmových kroužcích jako např. dres na tanec, hudební nástroj, oprava nástroje …) nebo sociálních vztahů (letní tábory, lyžařské výcviky…).

Více informací o činnostech našeho nadačního fondu, jak si zažádat o pomoc či jak můžete sami pomoci najdete na webových stránkách www.nadacnifondgratia.cz