Ne – bezpečná přitažlivost aneb láska, sex a erotika v horoskopu

15.03.2024

Lze vůbec z komplexního vnímání horoskopu vyselektovat konkrétní planety, znamení, body a jejich zcela konkrétní interakce, abychom dostali obecně platný popis či rozlišení toho, kdo by se o sexualitu měl zajímat více, kdo méně a kdo vůbec? Tradiční astrologická klišé, která Štíra odsuzují k věčným poryvům vášní či Panny k cudnosti a askezi, nemusí platiti tak docela. Sexuální síla rovná se životní síla. Sexuální vyzařování rovná se charisma a charisma je výsledkem interakce veškerých energií horoskopu a zcela pochopitelně i tedy všech zúčastněných planet obsazených v konkrétních znameních.

Venuše, Mars a ti druzí…

Venuše – Afrodité, bohyně lásky, krásy, erotických her, svádění a svůdnosti a Mars – Áres, bůh války, ohně, ale také orby a zemědělství. Je téměř jisté, že tyto dva principy zcela opačných kvalit, principy ženských a mužských sil vytvářejí vzájemnou přitažlivost zcela markantním, viditelným projevem. Merkur – okřídlený posel bohů, šprýmař a pábitel vnáší do hry způsob přemýšlení o lásce, erotice a sexualitě, zatímco Neptun zásobuje fantazií. Uran do této nejfrivolnější hry světa přináší magnetismus a jiskření. Pluto obstarává sexuální energii jako takovou. Ten, kdo stráží hranice, vytváří zábrany, obavy, je Saturn, zatímco kvalitativní opak, Jupiter, je vychutnávačem všech dostupných možností, pochopitelně i se všemi riziky. Slunce a Luna, vědomé a podvědomé prožitky, pochopitelně přispívají k celkovému akordu. Aby toho nebylo málo, do hry vstupují i konkrétní astrologické domy, tedy výseče horoskopu, obsahující konkrétní témata, která je v rámci každodenního života potřeba zpracovávat, rozvíjet, kultivovat, chápat, transformovat. Každý dům se nachází v rámci horoskopu jedince v jednom či více znameních, která opět zabarvují scénu, buď konkrétní charakteristikou, tak zcela individuálně. V našem seriálu se zaměříme na interakci hlavní dvojice na milostném kolbišti, kterými jsou Mars a Venuše.

Mars v Beranu

Mars vládne znamení Berana a jejich propojení dává vznikat vysoce dynamické, aktivní, vitální, angažované a usilující energii. Výrazným prvkem je zde soutěživost, snaha dosáhnout to, co zaujalo, a to jakýmkoli způsobem, bez ohledu na následky. Mars v Beranu se neúnavně prosekává trním, byť by vedla v bezprostřední blízkosti pohodlná, generacemi prošlapaná cesta. Potřebuje si prostřednictvím mnoha prožitků nacházet své stezky sám a nenechá se připravit o proces objevování, nadšení i odčerpávání přebytku energie, která by se, pokud by ji nevyužil, mohla obracet proti jemu samému. Mars v Beranu nesnese odmítnutí či zdráhavost u toho, koho si vyhlédl. Vše je výzvou a sex je výborná příležitost, jak uvolnit značné množství energie. Mars v Beranu představuje značnou sexuální disponovanost, energii a sílu. Zdá se, že jeho potence je nevyčerpatelná, nikoli však s jedním protějškem. Všednost, stereotyp a rutina jej brzo přestávají bavit a zajímat. Tím, že preferuje pouze své osobní cíle, je mu vcelku jedno, v jakém psychickém stavu zanechává své "oběti" a se vztyčenou hlavou kráčí dál do mnoha a mnoha ložnic, které na své pouti míjí. Přesto, že z vlastní věrnosti by rozhodně neobdržel dobrou známku, je sám vysoce žárlivý a podezíravý. Pokud má žena v horoskopu Mars v Beranu, bude přitahovat muže zrcadlícího tyto hodnoty.

Mars v Býku

Znamení Býka patří v rámci zvěrokruhu k nejsmyslnějším znamením. Požitek, prožitek, vychutnávání patří do seznamu jejich hesel na první místa žebříčku. Býk se ze stejným apetitem vrhá na plné mísy jídla či do milostného klání, pokud to od něj nevyžaduje nějaké zvláštní oběti, zrychlení tempa či přílišnou sofistikovanost v obstarávání si těchto prožitků. Mars v Býku umí být velmi náruživým milencem, ale prvotní aktivitu musí vyvinout jeho protějšek. Na rozdíl od předchozího znamení Mars v Býku preferuje určitou rutinu, která mu dává pocit jednoznačnosti, jistoty, vymezení, předvídatelného průběhu a neohrožování toho, na co je zvyklý. Určitá bezohlednost předchozího znamení se zde proměňuje v despotismus a neutuchající odhodlání jít vymezeným směrem bez ohledu na cokoli. Žárlivost se zde projevuje také ve vysoké míře, v podobě majetnictví a tendence k vlastnění. Pozitivními zdroji Marta v Býku jsou vřelost, věrná citová příslušnost, ochranitelství. Plameny vášně hoří sice pomalu, ale stejnoměrně a dlouhodobě. Pokud má žena ve svém horoskopu Mars ve znamení Býka, bude přitahovat muže zrcadlícího tyto hodnoty.

Venuše v Beranu

Venuše v Beranu je divoška, která v sobě nese značnou porci nezávislosti i schopnosti nutit druhé, aby skákali, jak ona píská. Sebevědomí je značné i značně klamné, protože tato Venuše je ve znamení Berana, čerstvě vylíhlým ptáčkem, který o světě, natož o jeho zralém prožívání, nemá doposud ani zdání. Venuše v Beranu vždy říká, co si myslí, aniž nad tím nějak sáhodlouze přemýšlí a polemizuje. Nejdříve střílí a pak se teprve ptá. Na poli lásky se chová divoce, a pokud nemá dostatek příležitosti ventilovat a proměňovat tuto energii sexuálně, vyvolává rozepře, šarvátky a hádky, aby alespoň trochu "upustila páru". Paradoxně může často působit nepřístupně a nedostupně, což vytváří nejen její potřeba nezávislosti a svobody, ale také určité krytí sopky, která vybouchne ve správném načasování se správným protějškem. Venuše v Beranu umí být dívkou do nepohody, ovšem jakmile pozná, že je její pomoc a přispění zneužíváno, velice rychle pálí mosty a po pořádné bouřce, na kterou protějšek bude ještě dlouho vzpomínat, mizí v nenávratnu. Muž s Venuší v Beranu bude přitahovat partnerku zrcadlící tyto hodnoty.

Venuše v Býku

Královna smyslnosti, smyslovosti a všech dostupných prožitků. Venuše je ve znamení Býka vládkyní a na svých zrozencích rozhodně nešetřila krásou a smyslem pro pohodlí, pohodu, spokojenost, nasycenost kvalitou. Venuše v Býku je, co se týče rozdávání lásky, rezervovaná, umírněná, spoléhající na to, že její tělesné smysly v pravý čas rozpoznají to pravé a nejlepší pro ni. Cesta k jejímu srdci či do její postele vede přes obdiv, lichotky, uznání toho, kým je včetně prostředí, které vytváří. Její domov je Venušiným chrámem, do kterého se rozhodně nedostane jen tak někdo. Pokud si Venuše v Býku zamane získat někoho pro sebe, postupuje velice odhodlaně, vytrvale, trpělivě a většinou úspěšně. Přitahují ji muži vyzařující značnou sexuální sílu. Venuše v Býku je podobně disponována, což ale velmi dobře kryje za zdánlivě netečným výrazem. Labužnice života není rozhodně přelétavým motýlem, ale preferuje dlouhodobý, stabilní vztah, který jí přináší nejen citové, ale i zcela reálné materiální hodnoty. Muž s Venuší v Býku bude přitahovat partnerku zrcadlící tyto vlastnosti.

Text: Markéta Vostrá, foto: Adobe Stock