Nebojte se barev! V roce 2022 vsaďte na Very Peri

29.01.2022

Barvy mají velký vliv na to, jak se cítíme. Ať už přemýšlíte nad novým interiérem, nebo byste rádi vnesli do vašeho domu či bytu více barev, inspirujte se světovými trendy. Například Pantone Color Institute každou sezonu vybírá barvu roku. A pro ten letošní padla volba na odstín Very Peri. Tušíte, jaká barva to je? Někdo by jednoduše řekl světle fialová, ale abychom byli přesní. Very Peri je kombinací několika barevných tónů, ve kterých převládá modrá a červená. Přesná definice zní: brčálově modrá s fialově červeným podtónem. Very Peri je inspirována květem barvínku jinak nazývaného také brčál.

Barva roku 2022 Very Peri je velmi odvážná a podporuje vaši kreativitu a vynalézavost. Skvěle se tak hodí do pracovny, ale i obývacího pokoje či ložnice. Vzhledem k výraznosti barvy je dobré použít ji spíš pro detaily jako mohou být například radiátory. Například model designových otopných těles od společnosti KORADO KORATHERM HORIZONTAL VKM je efektivním zdrojem tepla i nevšedním designovým kouskem do moderních interiérů. Díky velké škále rozměrů se přizpůsobí potřebám každého interiéru, hodí se například i pod velmi nízká okna. Připojení na otopnou soustavu je vždy spodní středové s roztečí 50 mm. KORATHERM HORIZONTAL VKM je v prodeji od 6 800 Kč bez DPH. Více na www.korado.cz

A věřte nebo ne, barva Very Peri se skvěle hodí nejen do obývacího pokoje či ložnice, ale i do koupelny, které vdechne naprosto nový styl. Tím, že je fialová barva směsí červené a modré v různých poměrech, mísí se v ní vlastnosti obou barev - klid modré a vášnivá energie červené. Fialová je tak barvou velmi tajemnou. Zkusíte to třeba s trubkovým otopným tělesem KORALUX LINEAR MAX - M, které je díky důmyslné konstrukci naprosto geniální kombinací maximálního tepelného výkonu a skvělého designu. Těleso je upravené pro spodní středové připojení s připojovací roztečí 50 mm. Volit lze z 19 základních barevných odstínů nebo z dalších 200 barevných provedení RAL včetně barvy Very Peri. V prodeji od 2 786 Kč bez DPH. Více na www.korado.cz.

KORALUX NEO je dokonalým řešením pro moderní koupelnu. V barvě roku 2022 Very Peri si ho jednoduše zamilujete. A že je pro vás fialová barva trochu divoká? To není problém. Dle preference je KORALUX NEO k dostání v téměř 200 odstínech RAL. Žebřík má spojnici pouze na jedné straně a lze ho tedy umístit dle potřeby na levou či pravou stranu. Originální příslušenství ve formě sušáků a věšáků lze použít i k tomuto radiátoru. V prodeji od 7 316 Kč bez DPH. Více na www.korado.cz.

S barvami si (ne)hrajte

Kdo by neměl barvy rád - jedno křeslo modré, druhé červené, černá sedačka a žlutý koberec. Trochu to skřípe, že? S barvami se vyplatí zacházet s opatrností. Jak se říká, méně je někdy více.

Žlutá - prostor rozzáří a vnese do něj energii. Ale pozor, spíš na větší plochy se hodí na designové prvky a doplňky jako jsou například otopná tělesa.

Červená - je velmi výrazná a protikladná, na každého působí jinak (u někoho může dokonce vyvolávat stres či agresi) a je dobré s ní šetřit. Zapomeňte na velké červené plochy - stěny, skříně či koberce, ale třeba takový radiátor ve světlém prostoru je rozhodně skvělou volbou - místnost rozzáří a dodá ji energii.

Modrá - modrá je barva klidu, odpočinku a stability, nebe a vody. I proto je velmi vhodná pro větší plochy. Světlé varianty modré se nejlépe hodí do pracoven, dětských pokojů či kuchyní. Je dobré ji kombinovat s doplňky ve výraznějších barvách. Sytě modrá či tyrkysová působí osvěžujícím dojmeme. Modrý koupelnový žebřík tak dokáže rozzářit klasickou bílou koupelnu.

Černá - v kombinaci s klasickou bílou, béžovou či šedou vytvoří dokonalý kontrast, který je vrcholem luxusu. Musíte ale dobře plánovat a vyladit i drobné detaily

Šedá - při správném využití (s opatrností) přináší tón nadčasovosti a elegance. Dobrou službu udělá její využití na větších plochách. Vždy je ale nutné ji vyvážit třeba bílou či béžovou.

Zelená - působí uklidňujícím dojmem a skvěle se tak hodí do koupelen a ložnic. Dokáže navodit příjemnou atmosféru a lze ji využít i na větších plochách.

Bílá - existuje větší nadčasovost a čistota?