Nebojte se přibývajících let. Základem je dopřát si správnou anti-age péči ve spojení s přírodou

15.09.2021

Aby vaše pleť vypadala zdravě a svěže, zaslouží si vaši plnou pozornost. A to ať je vám dvacet, nebo šedesát. Možná si říkáte, že na anti-age produkty ještě není na vaší poličce v koupelně místo. "Dvacátýpátý" rok věku je však zlomový. Jakkoliv se to zdá nesmyslné až drsné, od této doby začíná pokožka pomalu, ale jistě stárnout. Začíná ztrácet svoji mladistvou svěžest a pevnost. Pak je čas zakročit a proces stárnutí co nejvíce zpomalit!

• Ve dvaceti si vystačíte s dobrým hydratačním krémem. Hydrataci totiž potřebuje každá pokožka bez rozdílu věku.

• V pětadvaceti se porozhlédněte po krému, který již obsahuje vitamíny pro rozjasnění pleti.

• Ve třiceti přicházejí na scénu první krémy proti vráskám. O pár let později pak omlazující krémy.

• Po čtyřicítce sáhněte po liftingových krémech. Vrásky se totiž pomalu prohlubují a je potřeba pleť vypnout.

Vyzkoušejte zázrak jménem Carnosine

Hlavní složkou řady anti-age produktů je látka Carnosine. Jedná se o velmi silný antioxidant, který likviduje škodlivé volné radikály, jež způsobují předčasné stárnutí pleti. Carnosine urychluje regeneraci a celkově obnovuje ochrannou kožní bariéru. Navíc omezuje vysušování pleti a obnovuje její hydrataci, podporuje elasticitu a celkovou svěžest.

Doménou Carnosinu je ale především omlazení pokožky. Vypíná vrásky a vyhlazuje pleť, po čemž touží nejen ženy, ale jeho účinky ocení i muži. Nejenže omlazuje, ale navíc zvyšuje odolnost pleti vůči ultrafialovému záření (které, jak jistě víte, má také vliv na stárnutí).

Carnosine má unikátní schopnost zabraňovat zkracování telomer. Telomery jsou koncové části chromozomů, které chrání vlákna DNA během replikace. Svým zkracováním mají přímý vliv na stárnutí a rozvoj různých nemocí.

Koenzym Q10 a výtažky z hub si vaše pleť zamiluje

O koenzymu Q10 už jste určitě slyšeli, je skloňovaný ve všech pádech. Jeho účinky jsou skutečně univerzální. Nejenže má příznivý vliv na imunitní systém, srdce, játra a slinivku, ale také na pokožku. Pomáhá v tvorbě kolagenu a elastinu, které jsou zodpovědné za svěží a pevnou pleť.

Do třiceti let si je tělo schopné produkovat koenzym Q10 samo, potom ale většinou dochází k jeho nedostatku. Řada doplňků stravy, stejně jako pleťové krémy, koenzym Q10 obsahují, a stávají se tak povinnou výbavou každé kosmetické taštičky. Anti-age schopnosti mají také výtažky z hub Reishi nebo Cordyceps. Stačí se tedy jen vybrat, po kterém pomocníkovi dříve sáhnout.