Nedávejte nesmysly. Potěšte blízké delikatesami z moře

11.10.2022

Vybrat drobný dárek nebo pozornost pro naše blízké i vzdálené bývá často oříšek. Dekorace, klíčenky nebo bonboniéry končí často na dně šuplíků. Kdo taky rád utírá prach z porcelánové kočičky nebo si přivírá do dveří metrovou klíčenku. Každý ale ocení, když si po dlouhém dni může doma v klidu sednout, pustit si oblíbený film a k tomu si vychutnat nějakou delikatesu. My víme, že jedny z nejlepších delikates najdeme v moři.

Ne každý je na sladké

Jistě jste to zažili. Co dát jako pozornost, ať už při návštěvě známých, nebo jako poděkování doktorům, doktorkám, zdravotním sestřičkám nebo učitelkám a učitelům na konci roku?

Většinu z nás napadne klasika - čokoláda, káva, alkohol, trvanlivý salám... Učitelky a zdravotní sestřičky jsou tak pravidelně zasypávány lavinou více či méně zdařilých cukrářských výrobků, doktoři a učitelé plavou v moři alkoholu. Přitom je zdravých variant celá řada.

Mezi zdravé potraviny, které udělají radost, patří mořské produkty. Nemusí jít ani o drahé delikatesy. Často bude největší přidaná hodnota praktičnost a vědomí, že obdarovaný může onen dárek sníst bez výčitek a s vědomím, že dělá něco pro své zdraví. Inspiraci můžete získat při pohledu na širokou paletu produktů české firmy Nekton.

Potěšte babičku, paní učitelku nebo pana doktora

Třeba pro nás "běžný" Wellness salát s lososem nebo Salát s tuňákem od Nektonu se pro pracovníky ve školství nebo zdravotnictví změní v neobyčejný. Čeká na ně trpělivě v šuplíku jako zdravá svačina, když se potřebují rychle a lehce najíst o přestávce/mezi vizitami.

Mušle v omáčce escabeche nebo sardinky darované babičce, nejen že potěší, až si na nich bude pochutnávat u oblíbené detektivky, ale na rozdíl třeba od čokolády jí také díky vysokému obsahu vápníku a vitamínu D budou chránit proti osteoporóze.

Uzené šproty, které si dá pan doktor nebo dědeček večer u fotbalu k pivu, jim poskytnou Omega 3 mastné kyseliny, které ochrání jejich srdce, až půjde jejich tým kopat v infarktovém závěru zápasu penaltu.