Nedejte letos jarní únavě šanci

18.02.2022

Nemůžete se dočkat konce zimy a když konečně přijde, zmůže vás proslulá jarní únava? Máme pro vás pár tipů, jak si naplno užít období, kdy se probouzí příroda a prodlužují se dny.

Lákavá představa

Když se těšíte na výlet či návštěvu, klidně si o víkendu přivstanete. Zkuste si tedy i na všední dny naplánovat něco, kvůli čemu ráno snáze vyskočíte z postele. Stačí maličkost, třeba snídaně, na kterou se vám budou sbíhat sliny, nebo večerní program s rodinou či přáteli. Mimochodem, mnohem lépe se vám bude vstávat do čistého a útulného domova. Proto večer překonejte únavu a než půjdete spát, ještě rychle pokliďte poházené věci a prádlo.

Jarní hity

Spolehlivým zdrojem energie je hudba. Nachystejte si tedy jarní mix zaručených starých hitů i novinek, které vás zvednou ze židle. Když máte možnost, klidně si cestou v autě zazpívejte nebo si při úklidu zatancujte. Možná si chvíli budete připadat jako v romantickém filmu nebo komedii, ale energii v sobě jistě rozproudíte. Stejným životabudičem je sport, k němuž se po zimním útlumu co nejdříve vraťte.

Energie na talíři

Můžete mít před sebou skvělý program, ale bez doplnění živin to nepůjde. Důležité je, abyste měli nad jídlem kontrolu a nestávalo se, že po vynechané večeři v noci vyjíte ledničku s pocitem, že si to po náročném dni zasloužíte. Nezapomínejte na svačinky, jejichž příprava nezabere tolik času, jak se může zdát. Když opravdu nestíháte, mějte po ruce třeba müsli tyčinku nebo ovoce a zeleninu.

Pestrá a vyvážená strava je totiž zdrojem celé řady látek, které vám pomůžou bojovat s únavou. Patří k nim železo nebo vitamíny B2, B6, B12 a C. S jejich doplněním vám pomůže i tekutý přípravek Salus Floradix Železo+. V jeho složení navíc najdete ovocné šťávy a výtažky z bylin, které kromě jiného podporují správné trávení. Jsou jimi například fenykl, kopřiva dvoudomá nebo ibišek. Více se o téhle jarní výbavě dozvíte na https://floradix-zelezo.cz/ . Doplněk stravy nenahrazuje pestrou a vyváženou stravu.