Neduhy podle horoskopu

07.07.2022

Proč vás trápí vleklé problémy se zažíváním, migrény nebo bolesti zad? Napovědět vám může vaše sluneční znamení.

Podle astrologie se každý člověk rodí za určité konfigurace nebeských těles, která představují rozložení energie v konkrétním čase a prostoru. A právě to spoluurčuje kvalitu všeho, co v daných časoprostorových souřadnicích přichází na svět. Řeč je nejen o našich psychických dispozicích, ale i o našem zdraví. Jaké neduhy jsou typické pro jednotlivá znamení a jak jim předcházet přírodní cestou, nám prozradila bylinkářka Jana Podhorná.

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Ačkoli Berani patří mezi odolná znamení, čas od času se potýkají s problémy souvisejícími s oblastí hlavy. Nejčastěji jde o bolesti hlavy a migrény. Zvýšenou péči u nich vyžadují ale i oči a zuby.
Rada bylinkářky: "V případě častých migrén je dobré užívat řimbabu, která zmírňuje bolest a rozšiřuje cévy. Při těchto potížích pomáhá také třezalka. K lepšímu uvolnění přispěje i směs bělotrnu, třezalky a lípy. Pro zlepšení kvality vidění je možné užívat schizandru."

Býk (21. 4. - 21. 5.)

Infekce nosu, hrdla a uší bývají největším trápením Býků. Více než ostatní znamení bývají náchylnější k virózám a angínám. Řadu z těchto obtíží by si ovšem mohli ušetřit, kdyby jako pacienti projevovali více disciplíny a věnovali větší pozornost prevenci.
Rada bylinkářky: "Pro posílení imunity nabízí příroda hned několik vynikajících řešení. Patří mezi ně například eleuterokok, ale také echinacea. Ta mimo jiné podporuje tvorbu bílých krvinek, jež mají schopnost bojovat proti virům i bakteriím. V rámci prevence je výborné užívat i grep, který likviduje bakterie, viry i jednobuněčné parazity. V případě angíny se skvěle osvědčuje česnek, který zabírá na podstatnou část streptokoků i stafylokoků."

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Blížence často sužují nemoci spojené s dýchací soustavou, především s dolními cestami dýchacími. Nemoci u nich obvykle zatěžují průdušky a plíce a rozvinou se v astma nebo úporný kašel.
Rada bylinkářky: "Při léčbě astmatu se dobře uplatňuje měsíček lékařský a pro zlepšení funkce dýchacích cest je možné využít žampion či lékořici. Na tuto část organismu působí výborně také směs černého bezu, divizny a jitrocele, která zklidňuje podráždění dýchacích cest a usnadňuje vykašlávání. Příznivý vliv má i užívání šípku, při zánětu průdušek je pak dobré sáhnout po pupenech modřínu."

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Pro Raky je klíčový dostatek odpočinku a spánku. Pokud podcení relaxaci, potýkají se s únavou a depresemi, které u nich mohou přejít ve vážnější choroby spojené především s trávicím ústrojím.
Rada bylinkářky: "Pro zmírnění depresí je z bylin dobré užívat vrbku úzkolistou, která odstraňuje pocity psychického napětí, tísně a úzkosti. Doslova přírodním antidepresivem může být směs lípy, vrbky úzkolisté a třezalky. Třezalka sama o sobě navíc vedle zlepšení psychického neklidu léčí i žaludeční vředy a neurózu. Vhodná je pravidelná konzumace medu s výtažky rozmarýnu, borůvky a dubu, který pomáhá k udržení rovnováhy celého trávicího systému."

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Lvi patří mezi znamení s velice dobrým zdravím. Vůči chronickým chorobám jsou téměř imunní. Achillovu patu však pro ně představuje srdce, kardiovaskulární oběh a nemoci s ním spojené.
Rada bylinkářky: "Na podporu funkce kardiovaskulárního systému, zvláště pak periferního oběhu, je vynikající gotu-kola. Rozšíření cév, lepší prokrvení dolních končetin a působení proti srdeční arytmii může zaručit jinan. Pokud trpíte na křečové žíly, můžete sáhnout po třapatce nachové, která je známá také jako echinacea."

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Panny jsou typické až úzkostlivou péčí o vlastní zdravotní stav. Často však mají také velmi vyvinutou představivost, která v nich vyvolává zbytečný strach z nemocí. Jejich nejcitlivějším místem je nervová soustava, často mívají problémy se střevy a správným zažíváním.
Rada bylinkářky: "Pro celkové zklidnění nervové soustavy je vhodné pravidelně absolvovat bylinnou koupel ve složení třezalka, levandule a meduňka. Střevní záněty řeší řimbaba a pro zlepšení střevní pohyblivosti je možné sáhnout po kotvičníku. V případě zácpy se osvědčuje pravidelná konzumace tykvové dužiny, přibližně 100 g denně. Naopak průjmy tlumí tužebník."

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Lidé narození ve znamení Vah jsou velice citliví na psychickou nepohodu a stres. Mohou se u nich objevovat i potíže s ledvinami a močovými cestami. Může se jednat o nachlazení močových cest, infekce, ale i ledvinové kameny.
Rada bylinkářky: "Ideálním pomocníkem při léčbě problémů s močovými cestami je lichořeřišnice. Působí jako antibiotikum na nejrůznější druhy bakterií, od stafylokoků přes streptokoky až po E.coli a salmonely. Riziko infekcí močových cest můžete snížit pravidelným užíváním kotvičníku. Činnost ledvin výborně podpoří lopuch, proti jejich zánětům působí brusinka."

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Nejcitlivějším místem zrozenců Štíra jsou pohlavní orgány. Ženy Štírky mohou trpět bolestivou menstruací, ale také vznikem cyst. Čas od času je trápí gynekologické výtoky i kvasinky. Stejně jako Panny i ony se potýkají se zácpou či průjmy.
Rada bylinkářky: "Na gynekologické cysty je dobré užívat vřes, který je známým protizánětlivým prostředkem. Pomáhá také eleuterokok a ptačí jeřáb. V případě výtoků skvěle zabírá česnek, lékořice nebo andělika. Pokud ženu trápí kvasinková infekce, může sáhnout po tinktuře z červeného lapacha či houby šii-take. Proti nejrůznějším zánětům pochvy a poševním mykózám výborně funguje grapefruit."

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Největší zdravotní problémy Střelců jsou spojeny s oblastí zad. Ačkoli pro většinu Střelců bývá odpočinek nudnou záležitostí, měli by s příchodem prvních známek bolesti zad zpomalit a začít relaxovat.
Rada bylinkářky: "Při bolesti zad i při ischiasu můžeme užívat tinkturu z pupenů topolu, která pomáhá při léčbě svalových křečí. Jedním z nejlepších přírodních prostředků při akutních bolestech zad je tinktura z pupenů olše a na bolestivé stavy vrba."

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Kozorohové bývají nemocní spíše jako děti, s věkem se jejich imunita posiluje. Dospělým přesto často znepříjemňují životy kožní alergie a ekzémy.
Rada bylinkářky: "V případě kožní alergie je vynikajícím pomocníkem penízovka, která čistí nejen ekzematickou pokožku. Pozitivní vliv na léčbu alergie má kustovnice, jež zvyšuje imunitní odezvu organismu. Protialergické účinky pozorujeme i u žampionu a černého rybízu, který čistí organismus zevnitř. Na některé typy ekzémů a zároveň na klouby příznivě působí štětka planá."

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

U Vodnářů se můžeme setkat se zvýšeným rizikem vysokého krevního tlaku a s ním spojenými nemocemi. Více než jiná znamení mohou trpět na poranění nohou, obzvláště kotníků.
Rada bylinkářky: "S vysokým krevním tlakem je možné bojovat pomocí jmelí. Optimalizaci krevního tlaku, ať už se jedná o vysoké či nízké hodnoty, zaručí lesklokorka a hloh. Pro lepší stav kostí je výborná tinktura z pupenů jedle, neboť pomáhá udržet rovnováhu fosforu a vápníku v těle."

Ryby (21. 2. - 20. 3.)

Častá nachlazení, ale i otoky různých částí těla bývají nejčastějším trápením Ryb. Ty mohou souviset se špatným pročišťováním lymfy, kterému by představitelé tohoto znamení měli věnovat velkou pozornost.
Rada bylinkářky: "Proti otokům účinkuje vřes, který má vynikající odvodňovací efekt. Mohu také doporučit pýr nebo pupeny jasanu a buku."

Zdroj: Časopis Rituals, cesta životem