Neinvazivní metody omlazení intimních partií – prožitek i sebevědomí jsou zpět

13.07.2022

Ztráta sexuálního prožitku, to je většinou hlavní důvod, proč ženy zvažují omlazení intimních partií. Určitě se není za co stydět, navíc změnu pociťují nejen ženy, ale i jejich partneři. Povolené pánevní dno s sebou přináší i zdravotní nepříjemnosti, jakým je samovolný únik moči. Inkontinence se může objevit jako důsledek stárnutí nebo i po porodu. Stárnutí v intimních oblastech často způsobuje i vaginální suchost. Raná stadia skvěle dokáží vyřešit neinvazivní metody - laser, radiofrekvence a kyselina hyaluronová.

Ochabuje nejen obličej

Vagína je elastická, při porodu se přirozeně roztáhne, aby mohlo miminko projít, a po porodu se u většiny žen vrátí do původního stavu. Někomu to trvá několik týdnů, někomu řadu měsíců a malé procento žen nemá to štěstí a pochva zůstane povolená. S přibývajícím věkem ztrácí přirozená tvorba elastinu a kolagenu v pochvě na síle a stejně jako náš obličej ochabuje i vagína. To má za následek povolení stěn vagíny a tím její zvětšení. Pochva pak penis nesvírá tak těsně jako dřív a oba partneři ztrácí z milování požitek.

Stresová inkontinence není ze starostí

Samovolný únik moči, například při kýchání, smíchu nebo při zvedání něčeho těžkého signalizuje stresovou inkontinencí. Ta postihuje nejčastěji ženy při porodu a po menopauze. Jak by název mohl napovídat nejedná o stres psychický, ale spíše o ten fyzický, souvisí s poklesem pánevního dna jeho schopností správně udržet a uzavřít močovou trubici a zabránit tak nechtěnému uniku.

Zapomeňte na bolestivý sex

S postupným oslabování stěn pochvy se může objevit i tzv. vaginální suchost. Poševní sliznice vlivem poklesu estrogenu vytváří méně vaginální tekutiny a tím vysychá. Trpí jí nejčastěji ženy po menopauze, ale může postihnout i mladší ženy. Mohou za to hormonální výkyvy, některé léky, chemoterapie apod. Nejčastějšími projevy jsou svědění, pálení a bolest při pohlavním styku. Běžně se jako řešení předepisují hormonální masti, ale některé ženy hormony nesnesou nebo nechtějí.

Omlazení, obnova a posílení intimních oblastí

Moderní medicína zná miniinvazivní metody, které když se zkombinují, přináší optimální výsledek. V Asklepionu spolu spolupracuje dermatologie a plastická gynekologie a na mnoho výše uvedených problémů skvěle fungují ambulantní ošetření. Pro závažnější případy vám pak gynekolog může navrhnout i chirurgické metody.

"Lasery a radiofrekvence jsou ideální doplňkovou terapií pro omlazení a obnovu genitálu. Podporují tvorbu nových cév, díky kterým se vše znovu vyživí a postupně obnoví. Aktivují tvorbu kolagenu a elastinu, které navrací pevnost a pružnost. V případě inkontinence se používá speciální koncovka laseru, která zpevňuje oblast v okolí močové trubice a tím jí vrátí ztracenou oporu. V Asklepionu často kombinujeme lasery se speciální kyselinou hyaluronovou, určenou pro intimní oblasti, která vyplní ztracený objem, omladí a navrátí vlhkost. Zároveň dokáže podepřít močovou trubici a zajistit, aby se opět správně uzavírala," vysvětluje MUDr. Kateřina Klauzová, dermatolog z Institutu Asklepion.

Výhodou neiinvazivních metod je to, že nevyžadují rekonvalescenci, jsou vykonány ambulantně, tedy po ošetření odcházíte ihned domů. Zároveň ale jejich účinky postupem času vymizí, je tedy nutné je opakovat. Rozhodně bychom doporučili do denní rutiny zakomponovat posilování pánevního dna.

Více informací na oddělení dermatologie a plastické gynekologie