Nejvýhodnější období pro výběr dovolené

03.01.2023

Máte rádi slevy a výhody? Pokud nejste zrovna nadšenci exponovaných lyžařských středisek, které nyní očekávají žně, pak je právě nejvyšší čas rezervovat pobyty.

Nejen hotely, ale i lázně nyní nabízí vysoké slevy za rezervace dopředu na pobyty v prvním kvartálu roku. U některých se můžete setkat i se slevou pro pobyt na poslední chvíli. Standardně se pro takové druhy slev používají pojmy "FIRST MINUTE" pro rezervace dopředu anebo "LAST MINUTE" pro rezervace na poslední chvíli.

Například u hotelové ubytování se vyplácí rezervovat s velkým předstihem, protože hotely mění ceny dle obsazenosti pokojů. Čím vyšší obsazenost, tím vyšší cena. A vám se tak může stát, že pokoj, na který jste koukali před půl rokem za 1.500 Kč teď stojí i dvojnásobek. Příjemným překvapením pak u některých provozovatelů je vysoká sleva pro rezervaci na poslední chvíli, např. s příjezdem v daný den získáte 10-15 % slevu.

V lázních nyní najdete slevy za rezervace pobytových balíčků, které zahrnují běžně polopenzi a procedury. Myšlenka je naprosto jednoduchá - vy dostanete slevu a lázně ví, kolik hostů jim přijede.

Zmapovali jsme slevy v konkrétních lázních, ať víte, jak to může vypadat. Konkrétně jde o Lázně Libverda a jejich Spa Resort Libverda.

U hotelového ubytování dostanete při rezervaci na poslední chvíli na jejich webu slevu 10 %.

FIRSTMINUTE je kód, který vám vykouzlí 20% slevu. Musíte ho však zadat nejdéle do 31. 1. 2023 a pobyt uskutečnit mezi 16. 1. a 31. 3. 2023. To už stojí za zvážení.

FIRSTMIN je stejný princip jako FIRSTMINUTE, ale platí pro již zvýhodněný Seniorský pobyt a získáte díky němu slevu 10 %.

Lázně Libverda leží 25 km od Liberce a jsou obklopeny Jizerskými horami. Celý resort jste mohli vidět v TV Prima, České televizi nebo na sociálních sítích. Více informací najdete na www.lazne-libverda.cz.


Dovolené a rezervace na poslední chvíli mají jistě také svůj půvab, ale jak je vidět, vyplácí se plánovat dopředu. A navíc máte jistotu, že dostanete přesně to, co jste chtěli.