Nenápadní experti na vrásky

02.05.2021

Není divu, pokud se vám v téhle náročné době usadila na čele, u úst nebo mezi obočím nová ustaraná vráska. Dobrá zpráva je, že dnešní kosmeceutika, moderní kosmetické přípravky na pomezí léčiv, si s ní už umí poradit. Jemně, přirozeně, bez nutnosti aplikace botulotoxinu.

Mezi nové, moderní a velmi účinné látky, které ženám pomáhají udržet si co nejdéle svou krásu, patří peptidy. Jedná se o organické sloučeniny, které vznikají spojením několika aminokyselin. Často jsou přirozenou součástí pokožky, proto nevyvolávají nežádoucí účinky, jako jsou alergie nebo vyrážky.

"V současné době se peptidy využívají především jako účinný prostředek v boji proti vráskám, při omlazovacích kúrách a regeneraci pokožky. Opravdovou revoluci představuje v tomto směru peptid SNAP-8™ (Acetyl Octapeptide-3), což je prodloužená forma hexapeptidu Argireline, ovšem 30x účinnější. SNAP-8™ je neinvazivní a dokáže redukovat intenzitu kontrakcí mimických svalů. Tím snižuje tvorbu mimických vrásek, hloubku těch stávajících, ovšem bez jakéhokoli vlivu na mimiku tváře. To je samozřejmě, spolu s jednoduchou, šetrnou a snadno dostupnou aplikací, jeho velká výhoda oproti botulotoxinu. Vynikajících účinků peptidu SNAP-8 využíváme především v tzv. anti-ageing přípravcích, tedy krémech a sérech určených pro zpomalení stárnutí," vysvětluje výhody používání peptidů v kosmetice Denisa Jasinská z české kosmetické značky Essenté, která se specializuje na výrobu tzv. kosmeceutik, což jsou kosmetické přípravky na pomezí léčiv.

Vyzkoušejte šetrnější alternativy botoxu:

Essenté Express krém proti vráskám (Express Anti-Wrinkle Cream) byl speciálně vyvinut na potlačení nekontrolovatelných kontrakcí mimických svalů, tím předchází tvorbě mimických vrásek a vyhlazuje ty stávající. Obsahuje jedinečnou účinnou látku SNAP-8™ peptide, a to v maximálním doporučeném množství 10 %. Klinická studie prokázala redukci vrásek až o 63 % během 28 dnů pravidelného používání, při aplikaci 2x denně. Jedná se tedy o šetrnější, levnější a netoxickou alternativu aplikace botulotoxinu. Essenté Express krém proti vráskám koupíte za 1 150 Kč (50 ml) na www.essente.cz


Essenté Aktivní liftingový krém (Active Lifting Cream) redukuje již od první aplikace známky stárnutí. Velice účinně pomáhá řešit problém s ochablou pokožkou a povadlými konturami obličeje. Redukuje kontrakce mimických svalů, a tím výrazně snižuje hloubku obličejových vrásek. Používá se k péči o pokožku obličeje, krku a dekoltu. Obsahuje 3 % SNAP-8™ peptide. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 870 Kč.

Zdroj a foto: www.essente.cz, Inspirace.essente.cz a www.pohodarky.cz a www.refectocil.cz