Nepište si informace za uši ale přímo do tabletu

03.03.2022

Většina z nás si tuto dovednost osvojila ve škole. Jiní to zvládali dokonce ještě dříve. Řeč je o ručně psaném textu. Zdálo by se, že v moderním světě nemá zapisování textu velkou budoucnost. Mnoho lidí se však tohoto přirozeného způsobu tvorby poznámek či nákresů nechce vzdát. A s nejnovějšími tablety od společnosti Lenovo ani nemusí.

Psané v ruce a přesto digitální

Rozvoj dotykových displejů u notebooků a lépe vybavených tabletů se stal zásadním zlomem pro zachování ručně psaných poznámek v éře digitálního obsahu. Napomáhá tomu i stále lepší citlivost chytrých per označovaných jako stylus, které umožňují opravdu bezproblémové psaní přímo na displej. Snadno si tak můžete diskrétně dělat poznámky při konferenčním hovoru, nakreslit si myšlenkovou mapu nebo vytvořit rychlý náčrtek. Se všemi těmito materiály můžete navíc po převedení do digitální podoby nadále pracovat a pohodlně je upravovat.

Tuto nespornou výhodu aktuálně nabízí také dva nejnovější tablety od značky Lenovo - flexibilní Yoga Tab 13 a profesionálně vybavený Lenovo Tab P12 Pro.

Pohodlí i flexibilita

Právě stylus umožní uživatelům nejen pohodlné psaní a kreslení, ale také rychlejší práci ale také pro práci s řadou aplikací určených pro kreativní tvorbu. Na obou tabletech je díky tomu možné snadno upravit fotky, načrtnout v grafickém programu nové logo nebo návrh produktu, či prostě jen relaxovat a tvořit nějaké vlastní umělecké dílo přímo na displeji. U tabletu Tab P12 Pro je chytré pero přímo součástí základní výbavy, pro Yoga Tab 13 je možné jej dokoupit.

Pro pohodlnější psaní nebo kreativní tvorbu jistě využijete vestavěný stojánek v magnetickém krytu tabletu Tab P12 Pro. Je možné jej navíc vybavit také externí klávesnicí, díky které můžete tento mimořádně výkonný tablet klidně používat místo notebooku.

Lenovo Yoga Tab 13 má pak dokonce přímo zabudovaný stojánek z nerezové oceli, se kterým si můžete pohodlněji nastavit sklon displeje do pozice, která vám nejlépe vyhovuje. Právě díky své flexibilitě najde Yoga Tab 13 uplatnění také při práci, hraní her nebo odpočinkovém sledování večerního filmu.