Nestárnoucí klasika ve výjimečně matném hávu

09.12.2022

Minimalistický vzhled, příjemný pocit v doteku i snadná údržba... Nejen to představují maty na nábytkových površích, které vévodí světu interiérů.

Není mat jako supermat T.classic

Folie jsou nejpoužívanějším nábytkovým povrchem díky své snadné údržbě a široké škále barevných provedení. Výrobci v duchu posledních trendů však povýšili klasické matné varianty na supermatné a dali za vznik nejen designovému, ale také praktickému povrchu. "Foliovaná dvířka T.classic v supermatném dekoru se oproti jiným matným foliím vyznačují velmi nízkou odrazivostí světla, což podtrhuje jejich hluboký a na dotek příjemný mat," uvádí Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů, a pokračuje: "Navíc jsou dvířka T.classic také praktická a není důvod se bát jejich využití i v náročných podmínkách kuchyně či koupelny. Jejich základem je totiž jemná MDF deska, na niž se nalisuje PVC folie, která v podtlaku naprosto přesně obepne dvířka nejen z pohledové, ale i z bočních stran. Díky jedinému spoji, který vzniká u dvířek T.classic pouze na jejich zadní straně, je vnější hrana zcela chráněna před pronikáním vlhkosti i zanášením nečistot, což výrazně usnadňuje údržbu dvířek."

Ceněný i oceněný mat folií ULTRA

Další variantu matných folií, které tentokrát lahodí nejen oku, ale i rukám, představuje folie ULTRA s jedinečným povrchovým zrněním. Tato decentní folie z řady T.classic svým vzhledem totiž evokuje jemnost prachového písku, který si zachovává nevšedně příjemný pocit v dotyku. "Kromě atypického jemně zrnitého vzhledu s extrémním matem, přináší folie ULTRA ryze funkční schopnosti. Od jiných nábytkových folií je odlišuje podstatně vyšší schopnost odolávat mechanickému poškození a na jejich povrchu nezůstávají otisky prstů, což je další výhodou matných povrchů ULTRA," dodává Martin Dusík z Trachey, která tuto novinku v Česku představuje. Na výběr je přitom ze tří trendy barevných provedení - autentický beton grafit, stříbřitá perleť, která při každém odrazu světla dodává nábytku odraz perleti, a sytě černá pro perfekcionisty a vyznavače střízlivého designu. Minimalistický vzhled a jejich praktičnost si navíc vysloužily prestižní ocenění RED DOT, tak proč je nevyužít i ve svém domově?