Nezanedbávejte péči o své nohy ani v zimě

14.11.2021

Pedikúra by měla být součástí vašeho pečujícího rituálu také během zimních měsíců. Zatímco léto nám dává podněty se o nožky více starat, upravovat nehty a hydratovat chodidla, huňaté ponožky typické pro zimu působí úplně naopak. Aby ale byly nohy zdravé a připravené na další letní sezonu, je lepší pečovat o ně průběžně. Tedy i v zimě.

,,V zimě je péče o chodidla a pravidelná pedikúra potřeba především proto, že nohy jsou v tomto období více suché a stálé střídání teploty také udělá své. Přístrojová pedikúra je v mnohých ohledech přeci jen šetrnější a díky tomu, že se nepoužívá dlouhá vodní lázeň, je tato varianta v zimě i bezpečnější nejen pro klienty s diabetem, ale i třeba u lidí se špatnou prokrveností končetin," vysvětluje Mgr. Veronika Morstein Matulová, zakladatelka a majitelka podologického centra PODOest.

Výběr vhodného salonu či studia je v této době o to důležitější. Při hledání se zaměřte na suchou pedikúru. Nejen že probíhá bez dlouhé vodní lázně, ale k ošetření se používají namísto žiletky malé frézky, pomocí kterých pedikérka velice jemně, ale zároveň efektivně opracuje nehty i ztvrdlou kůži na chodidlech. Díky pečlivé a profesionální práci budete mile překvapeni skvělým výsledkem, který navíc vydrží déle než u pedikúry mokré.

S čím zkušená pedikérka pomůže?

Hodí se i tehdy, když se trápíte s plísněmi nohou nebo zarůstáním nehtů. Šikovná pedikérka si s tím hravě poradí a vám doporučí, jak se o nohy starat svépomocí, abyste perfektní výsledek po pedikúře udrželi co nejdéle a novým problémům předcházeli.

"Naší hlavní náplní je pedikúra, tedy starost o nehty a chodidla. Při první návštěvě si s klienty povídáme a zároveň je edukujeme, jak postupovat dále pokud na nohách při ošetření spatříme nějaké problémy. Během běžné návštěvy upravujeme nehty, plosky a v případě, že si to klient přeje, tak i nalakujeme nehty," dodává Veronika Morstein Matulová.

Kdy na pedikúru vyrazit:

● Chcete mít krásné a upravené nohy.
● Trápí váš kuří oka nebo plísně.
● Zarůstají vám nehty.
● Trápí vás bolesti klenby, nohou nebo i zad.
● Léčíte se s diabetem.

Mít hezky upravené, a především zdravé nohy by mělo být stejnou samozřejmostí, se kterou se staráte o ruce nebo pleť. To, že chodidla v zimě tak často nevystavujete pohledům okolí, neznamená, že je lze odbývat. Navíc během zimních měsíců jistě rádi navštívíte saunu, vířivku nebo aquapark s dětmi - to vše jsou místa, na kterých své nohy ukazujete. Tak ať se za ně nemusíte stydět!

Text: Sára Kleinová

Zdroj: Časopis Estetika