Něžné pastelové odstíny nejen na zahradu

18.10.2022

Na jaře zahrada hraje všemi barvami. Jak ji ale rozveselit v období, kdy většina jarních květin už dávno odkvetla? Truhlíky, zahradní nábytek či další dřevěné prvky můžete natřít novými lazurami na dřevo Bondex Garden Colors v něžných pastelových odstínech. A když se vám zalíbí, klidně v natírání pokračujte i doma.
12 vintage pastelových odstínů

Nové krycí lazury Bondex Garden Colors osloví milovníky dřeva i hravých pastelových barev. Tento dekorativní nátěr nabízí pečlivě vybranou paletu 12 pastelových odstínů, které rozveselí každé zákoutí doma i na zahradě. Vyzkoušet můžete například populární levandulovou, jemný růžový odstín písečná růže nebo svěží tóny citronové trávy. Barva navíc krásně zvýrazní kresbu dřeva a ochrání ho před UV zářením a povětrnostními vlivy. Nátěr lze použít nejen na zahradní domky, dřevěný nábytek či dekorace, ale také na kov a malé betonové či cihlové povrchy.

Pro snazší aplikaci

Díky gelové konzistenci se lazura Bondex Garden Colors snadno nanáší a nestéká. Nemusíte se proto obávat, že kolem sebe při natírání nakapete. "Díky jejímu složení na vodní bázi lazura rychle schne a nezapáchá. Je připravena k okamžitému použití, takže není potřeba ji ředit," doplňuje Radek Kříž, technický poradce značky Bondex. Dřevěným povrchům nátěr dodá netradiční vintage vzhled, který si jednoduše zamilujete. Je navíc vhodný k použití do interiéru i exteriéru.

Pusťte se do natírání

Před samotným natíráním si povrch důkladně připravte. Odstraňte z něj staré nesoudržné nátěry a zbavte ho prachu a dalších nečistot. "Venkovní dřevěné povrchy doporučujeme nejprve ošetřit ochranným napouštědlem Bondex Preserve. Předměty z kovu zase natřete základním antikorozním nátěrem. Na cihlové a betonové povrchy je dobré použít hloubkovou penetraci," radí Radek Kříž.

Lazuru důkladně promíchejte a pomocí plochého štětce s přírodními či syntetickými štětinami naneste ve 2-3 vrstvách, mezi kterými nechte odstup 2-4 hodiny. Na větší plochy můžete také použít váleček z polyesterového vlákna. Mezi jednotlivými vrstvami povrch jemně přebruste brusným papírem nebo brusnou houbou.