No make-up trend

06.05.2021

S jarem přicházejí nové výzby. Zkuste bezmakeupový trend a odhalte světu svoji přirozenou krásu.
Před pár lety si vyšla do společnosti bez make-upu zpěvačka Alicia Keys, která se nechala slyšet, že už se líčit nebude, protože to zabírá moc času. A poprav-dě, když si spočítáte, kolik času strávíte, než na sebe všechnu tu krásu nanesete, musíme jí dát za pravdu. Nenechte se ale mýlit, to, že se zbavíte make-upu, ne-znamená, že budete šedá neupravená myš. Spíš na-opak. Jde o to přestat se za make-up skrývat, začít se o sebe více starat a čas, který jste věnovala líčení a maskování v paragánském stylu, věnovat sobě a také pozvednout své sebevědomí. A pokud se nebu-dete cítit dobře, není nic proti ničemu, když si nanese-te řasenku nebo rtěnku na rty. Důležité je, abyste to stále byla vy a uměla se cítit dobře i bez zkrášlovadel.

5 pravidel, jak vypadat skvěle, i když nejste nalíčená

V podstatě se nejedná o nic, co byste své pleti ne-měla dopřávat i předtím, než jste se rozhodla odho-dit líčidla. Přesto bude teď potřeba více o produktech přemýšlet a vybírat si jen ty, které vám opravdu něco dají - ne jen slibují. Chvíli bude trvat, než si vaše pleť zvykne na to, že je odhalená a je sama za sebe, ale nenechte se odradit. Za pár dní si zvyknete vy i ona.

Očista

Čištění pleti je základ, proto mu věnujte čas ráno i večer. Možná si říkáte, že když se nebudete líčit, není žádné odličování a čištění potřeba, ale věřte, že je. Během dne se na vaši pleť nalepí množství prachu a nečistot, které se smísí s potem a mazem a na po-kožce vytvoří neprostupnou bariéru, která brání její-mu dýchání, přijímání pečujících složek i regeneraci během nočního spánku. Kůže pak působí zašedlým a unaveným dojmem, tvoří se pupínky a dusící se pleť rychleji stárne, což rozhodně nechcete. Důležité je čištění nejen večer před spaním, ale také ráno, proto-že pleť přes noc vylučuje nečistoty a přebytečný maz z hloubky pórů. Nestačí jen jednou přejet tamponkem, nejste v te-levizní reklamě, potřeba je postup opakovat, dokud není tamponek dokonale čistý stejně jako pleť. A jaké odličovače jsou nejvhodnější? Pokud nepoužíváte de-korativní kosmetiku, není potřeba brát do zbraně ty nejsilnější rozpouštěče. Spíše sáhněte po přírodních prostředcích, které si s nečistotami poradí a ještě pe-čují. K dispozici máte přírodní oleje a vybírat byste měla podle typu pleti. Na normální pokožku kokosový olej, na suchou mandlový a pro zralou pokožku olej arganový. Aby se vám s ním dobře pracovalo, naná-šejte jej na vatový tamponek namočený do teplé vody. Zkusit to můžete i s přírodním máslem, které je sice hodně mastné, ale zase dokonale rozpustí všechny nečistoty. Stačí vmasírovat a pak setřít žínkou na-močenou v teplé vodě. Pokud by to nestačilo, očistěte pokožku ještě přírodním mýdlem, které ji zbaví mast-noty. Jemnější a lehčí konzistenci mají přírodní odli-čovací mléka s vysokým obsahem pečujících složek.

Hydratujte

Hydratovaná pleť je krásná a pevná. V první řadě je důležitý pitný režim, tedy alespoň 2 litry vody nebo bylinných čajů za den, a naopak vynechejte alkohol, kofeinové nápoje a sladké limonády. Dobrý hydratační krém pokožku hydratuje nejen zvenčí, ale také posiluje její ochrannou bariéru. Ta je pro pokožku důležitá, a zvláště když chcete skoncovat s make-upem, který na ní vytváří štít. Díky hydrata-ci zevnitř i zvenčí je kůže dostatečně pružná, působí svěžím dojmem a netvoří se na ní předčasně vrás-ky. A na tak pěknou pokožku by byla škoda dávat make-up.

Masáž obličeje

Mladistvý vzhled je pro naše sebevědomí velmi dů-ležitý. Dopomoci k němu může i masáž, díky které se účinné látky z krémů a sér dostávají hluboko do kůže, předchází se tvorbě vrásek a napětí v obličejových svalech a také se zlepšuje krevní oběh, což poskytuje dostatečné množství kyslíku a podporuje tvorbu ko-lagenu. Masáž si dopřejte ráno a večer, očistěte obli-čej i ruce a osušte je ručníkem. Vlasy svažte do culíku, aby se vám při masáži nepletly. Pokud máte čas, před masáží si obličej napařte nad horkou vodou s kapkou éterického oleje, je to moc příjemné a otevřou se díky tomu póry a pokožka snáze přijme následnou péči. K masáži použijte přírodní oleje, kokosový, mandlo-vý, okurkový nebo jojobový.Nejprve naneste olej do dlaní a jemným třením za-hřejte a rozložte po dlani i prstech, kterými budete masírovat.Přitiskněte prsty mezi obočí a pohybujte jimi smě-rem k čelu. Opakujte několikrát po sobě, až bude čelo pokryté olejem. Krouživými pohyby masírujte čelo od středu smě-rem ven.Naneste další olej do dlaní a masírujte střed obli-čeje, nezapomeňte na oblast pod očima až směrem k uším. Nakonec přejděte k bradě a pamatujte také na krk, který si péči rovněž zaslouží. Použijte jemné svislé tahy směrem dolů, přes klíční kosti až na ramena.Nakonec jemně prsty proklepejte celý obličej.

Nezapomeňte na rty

Rty jsou jedním z nejvýraznějších bodů obličeje, a to i bez rtěnky. Proto by měly být hladké a hydratované. Suché okousané rty by vám příliš parády neudělaly. Proto je při každé příležitosti ošetřujte pečujícím bal-zámem a jednou týdně jim dopřejte peeling, který je zbaví šupinek. Čistým suchým jemným zubním kar-táčkem chvilku přejíždějte po rtech, ale netlačte na ně. Pak na rty naneste vrstvičku medu nebo je po-třete olivovým olejem pro zjemnění. Po 10 minutách otřete navlhčeným tamponkem a potřete balzámem.

Spánkem ke kráse

Kruhy pod očima pokazí dojem i ze sebedokonalej-ší pleti. Proto - a nejen proto - je důležitý kvalitní spánek trvající 8 hodin. Pro pleť je ale důležité nejen to, jak dlouho spíte, ale také to, jak spíte. Zvykněte si nespat obličejem na polštáři, aby se vám pokožka nepomačkala a netvořily se vrásky