Noční hlídka aneb, aby vám mládí do rána neuteklo

16.09.2023

Před spaním je potřeba přizvat do služby podstatně jinou armádu, než na jakou je vaše pleť zvyklá během dne. Jaké produkty by měly mít čestné místo ve večerní skincare pleti, která má tendence stárnout?

První krok je úplně stejný v ranní i večerní rutině. Nějaký přípravek pro čištění pleti byste měla použít vždy, ať už se během dne líčíte nebo ne. Cleanser vybírejte podle toho, jaký druh pleti máte. Pleti se sklonem k stárnutí bude s jistotou svědčit jemná čistící pěna na obličej Exuviance Age Reverse BioActiv Wash, která si každého získá už svým bohatým složením. Obsahuje totiž výtažky z aloe, olej z květů růže, extrakt z heřmánku, rozmarýnu i z plodů okurky. Zároveň v ní nechybí směs polyhydroxykyselin včetně kyseliny maltobionové a látky Glukonolakton. Pěnu nanášejte každé ráno a večer na vlhký obličej. Jemně ji do pokožky vmasírujte a poté důkladně opláchněte. Nakonec tvář osušte čistým ručníkem.

Jakmile máte vyčištěno, můžete pleť potěšit sérem. Pleti, která přímo volá po omlazení, nabídněte luxusní Exuviance Age Reverse Total Correct s vitaminem C, patentovanými látkami Aminofil® a NeoGlucosamine i dalšími anti-agingovými složkami. Sérum vyhlazuje jemné linky ve tváři a zjemňuje hluboké vrásky, dodává pleti objem, navrací jí pružnost, sjednocuje odstín i celkově vylepšuje její texturu. Pro návrat mládí udělá během každé noci zkrátka maximum.

Po aplikaci séra malou chvilku vyčkejte, než se veškeré látky v něm obsažené do pleti vstřebají. Poté na pleť naneste i noční krém. Vybírejte takový, který je bohatý na hydratační a regenerační složky. Do večerní péče o pleť rozhodně nepatří krém obsahující SPF – to by pleť během noci jen zbytečně zatěžovalo. Za skvělou volbu pro stárnoucí pleť platí Exuviance Age Reverse Night Lift – noční krém, který zpevňuje a zároveň hydratuje pokožku během spánku, a kromě toho v ní podporuje přirozenou tvorbu nového kolagenu. Krém obsahuje kyselinu glykolovou a maltobionovou, vitamin E, peptidy, látku Glukonolakton, extrakt z hroznových jader a bobulí i bambucké máslo. Můžete ho používat k večerní péči o tvář, krk i dekolt.

Pokud tápete, od kdy je vhodné začít s kosmetickými přípravky pro omlazení pleti, vězte, že chybu neuděláte, začnete-li v podstatě velmi brzy. Podle dermatologů totiž pleť začíná stárnout dokonce už od pětadvaceti let. Každá pleť samozřejmě stárne jinou rychlostí. Velkou roli sehrává i genetika a životní styl (kouření, ponocování, alkohol apod.). Pokud vám je ale okolo třiceti let, omlazující přípravky lze jen doporučit. Jsou skvělou prevencí i v případě, že zatím žádné známky stárnutí na své pleti nepozorujete.

Více o produktech Exuviance se dozvíte na www.exuviance.cz.