Noční oprava podpisu léta na pleti

30.10.2022

Létu, slunci a teplému období jsme dali definitivně sbohem, ale jeho stopy nám na tváři zůstali. Možná se v ní odráží radost a odpočinek, ale určitě také vliv slunce a možná i stresu, který je součástí našeho života každý den. Je čas rozzářit si pleť na podzimní dny!

Ať bylo léto nejlepší ve vašem životě, normální průměr nebo jste ráda, že skončilo, na každou z nás svítilo slunce, ovlivňovalo UV záření, každá se potila během horkých dnů a pleť pocítila i chladivý vliv klimatizace.
Kůže na obličeji proto nyní může být hrubší, s viditelnějšími vráskami, s pigmentovými skvrnami, a ne ve zcela nejlepší kondici.

Dobrá zpráva je, že vše toto lze napravit téměř bez práce, neboť využijeme čas nočního odpočinku a regenerace.

Magická moc noci

Během spánku se obnovuje celé tělo včetně kožních buněk. Poškozené se z obličeje odlupují a na povrch se dostávají nové buňky plné síly a života. To lze krásně využít k obnově a zlepšení stavu pleti bez speciální námahy.

Začít je třeba důkladným vyčištěním pleti před spaním. Dejte si záležet na každém kroku, řasenku i make-up důkladně odstraňte přípravky k tomu vhodnými, a hlavně šetrnými k pleti.

Maximálně jednou za týden si můžete pleť vyčistit i jemným peelingem, který pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky. Ale frekvenci používání tohoto druhu očisty nepřehánějte, protože kožní buňky potřebují dostatečný čas jak na regeneraci, tak i na svůj životní cyklus, dokud nesplní svůj účel a neodumřou.

Po zklidnění pleti tonikem na ni naneste kosmetický přípravek vhodný na noc, který pleť hydratuje, dodá buňkám výživu a pomáhá jim regenerovat.

Síla séra

Během noci pleť nejlépe vstřebává živiny a účinné látky z aplikované kosmetiky. Noční krémy ani séra neobsahují UV faktor, ale jsou obohacené o hydratující složky a antiagingové oleje.

Séra mívají obvykle intenzivnější účinek než krém. Dokáží pleť vyživit rychleji, jejich předností je velmi snadné roztírání a také to, že dokážou proniknout do hlubších vrstev kůže. Pleť zanechávají hebkou, hloubkově hydratovanou, což pomáhá redukovat jemné vrásky.

Je to díky tomu, že při vývoji a poté následně při výrobě pleťových sér se používá nízkomolekulární kyselina hyaluronová, která má krátký řetězec. Ten proniká hlouběji do epidermálních vrstev.

"Důležité je i to, aby byla kyselina hyaluronová bioaktivní, která spolu s kolagenem a výtažkem z ovsa skutečně efektivně a hloubkově hydratuje," upozorňuje Katarína Demetriou z farmaceuticko-kosmetické laboratoře PHARMA MKL, kde vyvinuly intenzivní regenerační obličejové sérum HYALURMED.

"Sérum doporučuji aplikovat nejen na obličej, ale také na oči, krk a dekolt. Protože vliv léta a slunce se podepsal i na těchto partiích," dodává K. Demetriou.

Revitalizace s betaglukany

Kromě kyseliny hyaluronové dokáže s pletí dělat divy také beta glukan. Zpomaluje její stárnutí a při pravidelném aplikování pomáhá redukovat jemné vrásky.

"V kombinaci s pěti přírodními oleji, konkrétně s hroznovým, olivovým, slunečnicovým, avokádovým a bambuckým máslem, doplněný o včelí vosk a panthenol, vzniká účinný rejuvenizátor plný antioxidantů, vitamínu E a panthenolu (provitaminu B5), které v noci poskytují pleti dostatečnou výživu a hydrataci," popisuje účinky rejuvenizačního nočního krému Ing. Adrián Doboly z biotechnologické laboratoře Natures, které a zabývá výzkumem beta glukanů a jejich využitím v kosmetice a doplňcích výživy.

Noční krém jako tečka

Pro dokonalou noční regeneraci pleti po létě si na vrstvu nočního séra naneste ještě regenerující noční krém.

"Dobrou službu pleti určitě udělá noční krém s obsahem čistého, stoprocentního kolagenu, s hydratizujícími a vyživujícími oleji as vitamínem E. Díky nim bude pleť ráno o poznání hebčí, klidnější, vypnutější a svěžejší. Při pravidelném používání si všimnete postupného zesvětlení pigmentace, které vzniklo v důsledku UV záření, rozjasnění a zpevnění pleti," doplňuje odbornice z PHARMA MKL.

Ráno svou zregenerovanou pleť opět dobře vyčistěte a ošetřete denním sérem a hydratačním krémem s dostatečným UV filtrem.