Nová česká značka MINU přináší šátkování a kontaktní rodičovství do České republiky

09.02.2022

Původem česká značka MINU chce rozšířit povědomí o principech kontaktního rodičovství a představuje ekologické šátky pro nošení čerstvých miminek. V nabídce jsou také dětské čepičky. čelenky a župany a kojící trička pro maminky. To vše v teplých trendy odstínech skořicové, krémové, levandulové a béžové.

Princip šátkování má hned několik benefitů, jak pro rodiče, tak pro děti. V první řadě uleví mamince či tatínkovi, a tak mohou pohodlně i s děťátkem může vykonávat téměř všechny činnosti. Zároveň je miminko v bezpečí a stále pod dohledem. Díky častému fyzickému kontaktu pomocí šátkování se vytváří důležitá a pevná vazba mezi dítětem a rodičem.

Založení značky MINU předcházelo dlouhé zkoumání a testování principů šátkování. Podstatným kritériem pro výrobu šátků je udržitelnost a ekologický materiál Tencel, který je prodyšný a jemný k dětské pokožce. Výroba materiálů je prováděna v Česku a samotné šicí dílny se nachází v Moravskoslezském kraji. Velkou výhodou šátků MINU je jejich elasticita, díky které se šátek snadno váže a miminko je zafixované ve správné poloze. Mnoho maminek ocení také minimalistický design a velký výběr trendy barev. Dostupné jsou v krémové, skořicové, světle hnědé, běžové, levandulové a dalších barvách.

 
Šátky MINU se mohou také pyšnit několika certifikáty. Materiál, ze kterého jsou šátky šity má Oeko-Tex certifikát dokládající, že materiál prošel přísnými testy na přítomnost zdraví škodlivých látek a je tedy vhodný i pro nejmenší děti. Samotný šátek získal certifikát TZU říkající, že šátek splňuje všechna vysoká kritéria podle Evropské směrnice pro bezpečnost nosičů TNI CEN/TR 16512.

"Jako snad každá matka jsem po narození mé prvorozené dcery jí chtěla poskytnou tu nejlepší péči a zároveň nepřestat žít a tak se zrodilo MINU, které šíří myšlenku kontaktního rodičovství dále," říká zakladatelka Maria Pražská.

To nejlepší pro vaše miminko se značkou MINU.

Při zadání slevového kódu: perfectwoman10, získáváte slevu 10%