Nová kolekce C&A z nejudržitelnějšího denimu na světě

05.08.2021

Po uvedení první řady v květnu 2021 vyrobené z nejudržitelnější denimové látky na světě v barvě Off-White, přichází nyní C&A s dalšími styly, které jsou barveny udržitelnými barvivy.

Stejně jako první řada "Forever Denim" produktů, i tato je vyrobena ze 100% certifikované organické bavlny, která neobsahuje žádné chemikálie. Látka samotná je 100% recyklovatelná, vyrobená ze 100% rychle obnovitelných zdrojů v procesu, který během výroby udržuje veškerou vodu v uzavřené smyčce. Tato bílá džínovina, tedy samotná denimová látka, má certifikát Cradle to Cradle™ Platinum Certified, což je nejvyšší úroveň na trhu uznávané certifikace, oblečení může zůstat stále v oběhu a může být dokonce kompostováno.

Výrazné barvy, kombinace barev a vzorů jsou v módě důležité, ale bohužel rozsáhlá spotřeba vody v kombinaci s použitými chemikáliemi často vede k barevným stylům, které jsou méně udržitelné. Společnost C&A však překonala výzvu a umožňuje nám tak nosit barevné oblečení, jelikož v kolekci Forever Denim pracovala s udržitelnými barvivy. Tato barviva mají certifikát Cradle to Cradle Certified™ Platinum, stejně jako sanotná denimová látka z organické bavlny, obsahují méně toxických látek a nečistot, což je činí ekologičtějšími a mají menší dopad na lidi, kteří s nimi pracují. Celý proces barvení se odehrává v uzavřeném přístroji a operátoři jsou povinni nosit ochranné prostředky pro ještě větší bezpečnost.

Písková červená ( dusty red ) a světlá šedozelená ( light sage ) jsou klíčové barvy, které reprezentují druhou řadu Forever Denim kolekce. Skládá se ze tří stylů: kalhot, bundy a shaketu ( kombinace bundy a košile ).
Kolekce Forever Denim bude dostupná na https://www.c-a.com od 2. září a ve vybraných prodejnách od 12. září.