Nové číslo časopisu Sofie Bydlení

02.08.2021

Editorial - Léto na houby

Konec léta je zpravidla ve znamení úrody a sklizně. To, co jsme si zjara zaseli, to máme a musíme s tím vydržet po celou zimu. Naštěstí to vypadá, že se letos urodilo. Urodily se houby, obilí i české medaile na "loňských" LOH v Tokiu. Všimli jste si toho paradoxu? Letos se opravdu koná loňská olympiáda. Doba vůbec přeje různým informačním zmatkům, osobitým výkladům skutečností a často až komickému převyprávění historie. Kolikátému už? Zdá se, že snad každý je dnes expert a každý má potřebu se vyjádřit. No budiž, máme svobodu slova, ale zvládneme se také svobodně rozhodnout o tom, čemu uvěříme?

A když už to vypadá, že svět se začíná zklidňovat a pomalu se zase točí správnou rychlostí, přižene se rychlostí tornáda nějaký další malér a všechno je opět jinak. Jako by se život rozhodl zkoušet naši vytrvalost a odolnost. A právě proto se nesmíme nechat situací udolat, ale naopak zůstat sami sebou, neposlouchat rýpaly a věčné kverulanty, udržovat si své rituály, hýčkat blízké a zůstat věrní přátelům. Není to jednoduché, ale je to nejspíš jediná možná cesta, jak životem projít se ctí.

Jednou z možných cest, které mohou vést k cíli je zvelebování svých míst, které rádi nazýváme domovem. Je totiž fakt, že prostředí, které nás bezprostředně obklopuje se může stát nejenom naším útočištěm, ale také zdrojem optimismu a nové energie.

I já se za celou redakci připojuji s přáním lepších časů, pevného zdraví a samozřejmě i kapičky štěstí...

Šefredaktorka: Jana Šulcová

Zdroj: Časopis Sofie Bydlení