Nové číslo časopisu Rituals, cesta životem

06.07.2022

Editorial - Vzhůru do žhavých letních dnů a nocí

Čas dovolených je tu a dovoluje nám to, co je nám v jiné době odepřeno ať již povinnostmi každodennosti či námi samými. Čas prázdnin nám umožňuje vyprázdnit ze všedních dnů obvyklost a dopřát jim náplň tvořenou z výletů, poznávání nových míst, odpočinku i aktivit a koníčků, na které se málokdy nalezne volný čas, či vším tím, co z prázdnin dělá kouzelnou, dlouho dopředu očekávanou dobu volna.

Prázdninové měsíce tohoto roku budou, ostatně jako každý rok, pod vládou tří znamení - Raka, Lva a Panny. Znamením Raka tranzituje v současnosti Černá Luna, která často a poněkud nevybíravě či zbytečně důrazně a divoce, upozorňuje prostřednictvím reálných situací na místa, která jsou v nás zastíněna či pod slepými úhly pohledu. Tato místa si žádají naši pozornost, proměnu, uvědomění i reálnou změnu tak, aby bylo možno vynést doposud nedotčené, netušené, nerozpoznané či odštěpené, zpět do vědomí.

Znamení Lva je dlouhodobě pod přísným dohledem Saturnu, který tranzituje opozičním znamením Vodnáře. Doba velkého úklidu či hloubkového auditu skončí pro znamení Lva na jaře příštího roku, ale nyní je stále ještě mnoho práce s tím, co je potřeba vyklidit, přebrat, překonat. Vše, co se stalo bezobsažné, přežité, vyprázdněné, prožívá právě svůj poločas rozpadu.

Znamení Panny je voláním zpět ke svým povinnostem, začátkem školy a opětovnou každodenností. Je tedy třeba si čas letních dní užít tím nejlepším možným způsobem pro každého. Jupiter, planeta expanze, štěstí a oduševnění, tranzituje po celé prázdniny znamením Berana. Energie, odvahy, nezdolného optimismu i chuti do života bude tedy dostatek.

Drazí čtenáři, přeji vám krásný čas
Markéta Vostrá
Šéfredaktorka

Časopis Rituals, cesta životem