Nové číslo časopisu Rituals, cesta životem

09.01.2023

Editorial - Světlo versus tma

Dnes již nejsou sklepení, co bývávala. Sklepení, která naháněla hruzu a kde každý stín či podezřelý šramot vyvolával strach. Dnes se ve sklepeních dá rozsvítit a všechna tma spolu s bubáky minimálně do zhasnutí mizí.

Sklepení existují reálná i obrazná, tedy ta, která sídlí v nás samých a do kterých je čas od času nutné vejít, rozsvítit a zjistit, co vše je zde uloženo. A nejen to, je potřeba se tím, co zde nalezneme, probrat a zjistit, zda to, co zde nacházíme, proměnil čas ve vzácný artefakt, či zda je tento prostor zaplněn balastem a nepotřebnou veteší. Ve sklepeních sebe sama najdeme poklady vždy, ale musíme se odhodlat do těchto míst vejít, a to v čase k tomu určeném. Stejně jako existují v mnoha pohádkách a legendách hory, které se otevírají jednou do roka, na jednu hodinu, kdy lze vynést na světlo ukryté bohatství, s jednou dobrou radou na tuto cestu do podzemí, která říká "vezmi jen, kolik uneseš", tak i při sestupu do podvědomí je vysoce praktické se touto radou řídit, protože je dobré vynést jen tolik, co unese naše psychika, naše vědomí.

Čas sestupu do hlubin našeho bytí aktivoval koncem října roku 2022 Pluto ve znamení Kozoroha spolu s Černou Lunou ve znamení Raka a před námi je ještě téměř celý měsíc leden, kdy nám oba umožnují či nás donucují vejít do kontaktu s místy v nás, kde je šero, temno a zdá se, že i strach, čistě proto, abychom si v těchto místech rozsvítili a uklidili. Po této velké revizi odchází Černá Luna po devíti měsících ze znamení Raka, aby na dalších devět měsíců vynesla na povrch témata vztahující se ke znamení Lva. Jako vždy, tak i v lednu a únoru je děj utkán z mnoha a mnoha energií, které vnímáme jako podpůrné, příjemné, obohacující, aktivující i ozdravné, a tudíž i náročné či složité zkoušky a zkušenosti nemusí být prožívány těžce a malomyslně. Slunce postoupí během ledna a února ze znamení Kozoroha do znamení Vodnáře a posléze do znamení Ryb, které uzavírají jeho pout. Je krásné a naplňující žít plně přítomností, ale je i příjemné se na něco těšit - třeba na vstup Slunce do znamení Berana a začátek jeho nové cesty skrze všechna znamení. O tom ale až na jaře...

Krásný čas drazí čtenáři!Markéta Vostrá
šéfredaktorka