Nové číslo časopisu Rituals, cesta životem

08.05.2023

Editorial - Májové rituály i Jupiterův roh hojnosti

Každý měsíc má své
nezaměnitelné kouzlo dané jednak ročním obdobím, jednak zabarvením jednotlivými znameními zvěrokruhu, které si v rámci každého měsíce předávají žezlo vlády. Každý měsíc má své kouzlo díky mnohým tradicím a svátkům, které nám osvěžují každodennost. Měsíce květen a červen rozhodně nejsou na tradice skoupé, ať jsou to májové rituály, svátek lásky, stavění májek, letnice, rozalie či rusalčí dny, svatojánská noc či letní slunovrat, kdy vstupuje Slunce do znamení Raka. Každý tento svátek je významnou příležitostí zastavit úprk všedním dnem a dopřát si rituál, obřad, meditaci či jen spočinutí v čase k svobodnému nádechu a oblažení se krásou rozkvetlé přírody.

Na nebeské báni dochází v tomto čase k významnému přestupu, kdy planeta Jupiter přechází ze znamení Berana do znamení Býka. Energie této planety podporuje růst, expanzi, zesílení všeho toho, čím si blokujeme postup vpřed, aby mohly být tyto překážky odstraněny a cesta k vytouženým cílům byla konečně volná. Jupiter v Beranu, odhodlaný, odvážný, angažovaný, pro nás objevil nové cesty a možnosti, které vedou tam, kde se s Jupiterem v Býku zklidníme, usadíme, uvolníme a začneme toto nové území, ať již naše vnitřní, či reálné v podobě nových plánů a projektů, vytrvale, trpělivě osazovat, kultivovat a zušlechťovat, aby nám postupně vyrůstala úroda nejen ve splněných přáních, ale i hlubokých poznáních a pochopeních.
Jupiter přeje oduševnělé činnosti, a to je i zcela zásadním úkolem lidstva na Zemi. Oduševňovat hmotný svět a rozvíjet jeho krásu. K přestupu Jupiteru do znamení Býka dojde 17. května a planeta se v tomto znamení zdrží téměř až do konce května roku 2024. Vytváří tak krásný a dlouhý časoprostor pro kultivaci hodnot, zlepšování sociálních podmínek, prosperitu a dobré obchody. Jupiter nabízí možnosti a je pouze na nás, jakým způsobem je uchopíme. Odvrácenou stranou tohoto aspektu je přehnaný materialismus, hamižnost, pýcha vyrůstající z toho, co mám a vlastním. Každý si tento aspekt skrze sebe prožije tak, jak mu jeho současná úroveň umožňuje, a každý dostane příležitost vyrůst skrze tuto možnost blíže k opravdovým hodnotám lidstva.

Vážení čtenáři časopisu Rituals, přeji vám krásné pozdní jaro a brzké léto

Markéta Vostrá