Nové číslo časopisu Perfect Woman

19.08.2022

Editorial - Být supermáma je nesplnitelná mise

Má představa supermámy v kombinaci se superženou, která má vždy pečlivě navařeno, vzorně postaráno o děti, vyžehleno a perfektně nalíčená a upravená čeká s připravenou večeří uvařenou ze zdravých, ten den čerstvě nakupených surovin, na svého muže, až přijde domů z práce, vzala za své, už když jsme měli Alexe. Také jsem pochopila, že se třemi dětmi nemůžu svůj den plánovat hodinu po hodině, ale po týdnu, a to jsem ještě hrdá, když zvládnu skoro celou první polovinu věcí napsanou na svém seznamu a druhá polovina mi zbyde na další týden.

Někdy zkrátka není teplá večeře, děti se koupou až ráno a postele nejsou ustlané. Občas přešlapuju autíčka, spidermany, roboty, plyšové králíčky, kočičky, pejsky a panenky baby born, které jsou rozházené po celém domě a nemám sílu pořád chodit za dětmi a opakovat, aby si je uklidily. Když nemám náladu, nejdu s dětmi na hřiště, jak se to od ideálních maminek očekává, protože se stejně dobře mohou vyblbnout i na naší zahradě.

Možná nejsem superžena a dost často o sobě pochybuji, ale jedno vím jistě. Jsem perfektní máma pro svoje děti.

P.S. Pokud i vy o sobě jako o matce občas pochybujete, inspirujte se naší přílohou pro všechny zvídavé rodiče. A nezapomeňte, že máma, která o sobě pochybuje, je 100% dobrou mámou.

Jana Militká

šéfredatkorka

Zdroj: Časopis Perfect Woman