Nové číslo časpisu Perfect Woman právě vyšlo

15.08.2023

Editorial -Mýtus zvaný dokonalá matka

Kdo se skrývá za pojmem dokonalá matka? Žena, která se s lehkostí stará o děti, pomáhá jim s úkoly, hraje si s nimi, vaří, pere, uklízí a zároveň se plně věnuje svému partnerovi. Některé ženy podle profilů na sociálních sítích dokáží tuto roli zvládat perfektně, což nás nutí je povýšit na piedestal super matky. Ale je to vůbec realita?

Podle vědců, pojem "dokonalá matka" neexistuje. Jen to jen mýtus, skrytý právě za oněmi upravenými fotkami na FB a na Instagramu. Proč tomu tak je? Žádná žena nechce vypadat neschopně před ostatními maminkami nebo lidmi ve svém okolí. Bohužel v tom hraje velkou roli i tlak společnosti, která nás nutí být stále lepšími a více výkonnými. Když tedy cítíme, že se odlišujeme od průměru, i když jen podle našeho vlastního názoru, snažíme se udělat vše pro to, aby naše okolí tuto skutečnost nezaznamenalo.

Pokud i vás občas trápí, jak zvládat rodinu, být ji oporou a při tom se ze všeho nezbláznit, připravili jsme pro vás přílohu Moje rodina, která vás provede prvními roky vašeho rodičovství.

Krásné babí léto přeje

Jana Militká

šéfredaktorka