Nové kolekce Crystalex. Pro kterou budete mít slabost vy?

29.08.2023

Novoborská značka Crystalex je proslulá tím, že neustále navrhuje originální kolekce, které jdou ruku v ruce s životním stylem a moderními proudy současné doby. Sezónu, co sezónu vznikají zbrusu nové kolekce a další už spatřily světlo světa. Které to jsou?

Herons
Volavky jsou v umění japonských a anglických kultur považované za symbol nekonečné lásky a věrnosti. Jejich vřelý cit nás inspiroval k vytvoření kontrastního motivu dvou vzájemně spojených volavek na čirých i barevných kónických vázách, příznačně pojmenované Herons.

Glass&Porcelain
Inspirované půvabem porcelánu, stvořené z čistoty křišťálového skla. Kolekce Glass & Porcelain vychází z kolekce Grace, jejíž nohy jsou stříkané alabastrovým/starorůžovým tónem s jemnou glazurou. Snadno proto celou vintage edici sladíte s porcelánovými sety.

Letters
B – F – L – M – a vezete se na vlně moderního designu! Složte si vlastní písmenkový rébus s novou kolekcí Letters od designerky Barbory Zachovalové, kterou pojmula s citem pro estetiku psaného slova. Vázy zdobí technikou sítotisku, a florální motiv v kombinaci s elegantní typografií vepíše každému interiéru jedinečnost od Á do Z.

Fisherman's Dream
Nahodit udici a splnit si svůj rybářský sen. A protože každou rybí trofej je příhodné zapít, chybět ve vaší sbírce ani sklenky z kolekce Fisherman's Dream, která originálním způsobem zobrazuje vše, co milovníci ryb zbožňují. V kolekcí najdete třeba edici Koi, Three Wishes, Ed´s Fish nebo Worm.

Genji
Svatojánské mušky jsou výjimečná stvoření se schopností rozjasnit tvář temné noci. Jejich podoba je jemnou konturou za pomocí diarytu vykreslena na gin & tonic sklenici Genji. Samotný drink obsahuje fluorescenční alkaloid, který se po vlivem UV světla nádherně rozzáří. Stejně tak jako drobné světlušky po setmění.

Nové vázy
Domov bez květin si snad nikdo z nás nedovede představit, proto v rámci nové kolekci vznikla edice zcela nově tvarovaných i kónických váz s čirým designem, stejně tak pruhovaná kolekce zvaná Stripes. A protože barvy neustále hýbou světem, v letošním roce došlo i na výrobu barevných setů i pokračování úspěšné kolekce Primavera No.2.

Jedinečné tvary na scéně
V letošním roce také vznikly dva zbrusu nové tvary skleniček, které nejsou jako žádné jiné. Jednou z nich je kolekce Alex – charismatický protějšek kolekce Xtra, jehož tvar vychází z písmene A. Celá kolekce složená z kalíšků a odlivek je moderně zpracovaná a maximálně elegantní do posledního detailu.

Závěrem chceme zmínit ještě jednu exkluzivní kolekci, a tou je minimalistický set 4 FOR 1, který je ideální do jakékoliv menší domácnosti, ovšem zaujme i jednotlivce. Jeho tvarosloví reflektuje současné společenské tendence sociálních bublin a single života. Nabízí kompletní sadu sklenic na nealko, pivo, víno, i šumivý nápoj v klasicky elegantním zpracování, jejichž počet se s každým novým členem může rozrůstat.