Nové vydání časopisu ESTETIKA

19.03.2022

Editorial - Dobří andělé kolem nás

Možná i vás jako malou holčičku učila babička nebo prababička modlitbu "Andělíčku, můj strážníčku..." Tehdy to byla jen slova, která se mi líbila. A protože jsem se svou prababičkou trávila hodně času, ráda jsem opakovala vše, co říkala.

Jako starší jsem přemýšlela, zda andělé opravdu existují a pokud ano, jak asi vypadají... Mají křídla a mohou létat? Jsou to jen ženy, nebo i muži? Mluví stejnou řečí jako my? A můžeme je potkat?

Dnes už vím, že můžeme! Stačí se jen dobře rozhlédnout. Andělé jsou všude kolem nás, jen to možná netušíte. Hodně andělů se objevilo díky současné politické situaci. Nemají křídla a ani neumějí létat. Patří mezi ně muži, ženy i děti a mluví stejnou řečí jako my. Jsou to obyčejní lidé, kteří ale nejsou vůbec obyčejní. Jsou to lidé, kteří chtějí pomáhat ostatním.

Je neskutečné, jak se náš národ dokáže semknout a pomoci, když se jedná o něco tak důležitého, jako je finanční nebo materiální pomoc lidem, kteří jsou v nouzi. A protože venku je nádherné počasí, díky kterému máme všichni dobrou náladu, možná také přemýšlíte, jak ji zlepšit ostatním. Zkuste pomoci. Staňte se andělem i vy a pomozte tak těm, kteří to opravdu potřebují.

Přeji vám krásné jaro

Jana Militká

šéfredaktorka

Zdroj: Časopis ESTETIKA