Nové vydání časopisu Rituals, cesta životem

26.04.2024

Editorial - Slavíme! Časopisu Rituals je sedm let!

"Drazí čtenáři, dovolujeme si vám nabídnout časopis, který si klade nemalé cíle. Těmi jsou vaše radost, spokojenost a třeba i údiv nad tím, co vše se může odehrávat mezi nebem a zemí."

Tak toto byl můj první úvod, první editorial, vstup na cestu, po které jdeme společně dodnes. Časopis Rituals přivolal mnoho čtenářů i skvělých redaktorů a věřím, že své poslání, tedy šířit radost, zajímavé informace a možná i ten údiv nad tím, co vše se může odehrávat mezi nebem a zemí, naplňuje. Naše předsevzetí o další společné cestě je opět nemalé, i nadále pro vás chceme nacházet to nejzajímavější, inspirativní, podnětné a iniciující prostřednictvím mnoha těch, se kterými se Rituals na své cestě setká. Vysoce si vážíme vaší přízně a děkujeme vám za váš zájem.

Květen, jeden z nejkrásnějších měsíců roku, nám přináší poměrně zásadní změnu, kterou je přestup Jupitera ze znamení Býka do znamení Blíženců. Jupiter – Dobropán, jak jej laskavě nazývali naši obrozenci – přináší roh hojnosti do těkavého, neklidného, zábavného a vtipného znamení, kterými jsou právě Blíženci. Jeho poslední návštěva probíhala v tomto znamení v letech 2012 a 2013. Co nám spojení Jupiteru a Blíženců vnese do celkového dění? Především široké spektrum intelektuálních zájmů, setkání se s těmi, kteří napomáhají rozšiřování duševních obzorů, cestování za poznáním, chuť učit se nové věci, studovat. Nejen Blíženci, ale také ostatní vzdušná znamení – Váhy a Vodnáři – stejně jako znamení ohnivá – Berani, Lvi a Střelci – mohou až do června příštího roku vysoce profitovat z tohoto spojení.

Drazí čtenáři, přeji vám krásné pozdní jaro i brzké léto.

Markéta Vostrá
Šéfredaktorka