Nové vydání časopisu Rituals

01.05.2022

Čas pozdního jara a mladého léta je v přírodě možná nejkrásnějším časem svěžesti, energie a růstu.
Garantem téhož na osobní i společenské úrovni je planeta Jupiter, která vládne znamení Střelce a spoluvládne ve znamení Ryb. Princip velkorysosti, expanze, hojnosti, překonávání sebe sama i pokroku bude tranzitovat v měsíci květnu znamením Ryb. 11. května se Jupiter přemisťuje do znamení Berana, kde zůstává až téměř do konce října, aby se pak opět vrátil do znamení Ryb.

Ze znamení Ryb působí Jupiter na krajiny našeho nevědomí, na krajiny duševních úrovní, ke kterým nemáme běžně přístup. Může přinášet nesčetně podob hlubokých duchovních prožitků i reálných posunů, obratu k lepšímu, výrazné zlepšení a podporu tam, kde se cítíme v deficitu, či nevěříme ve změnu směřování našeho osudu.

Evoluční proces v sobě zahrnoval ve své určité fázi vystoupení života z vody na souš. V krajinách našich vnitřních světů se život - energie - přemístí z nevědomí - Ryb, do vědomí - Beran, a to právě vstupem Jupitera do tohoto znamení. Individualizované vědomí bude sršet nejen mocnou ohnivou energií, chutí dobývat svět, nikoli prostřednictvím kolektivu a nevědomých sil, ale sám za sebe, prostřednictvím svých vědomých sil. Tento čas bude vysoce intenzivní, expanzivní, přesto podléhající potřebám duševních úrovní, čehož je garantem právě planeta Jupiter.

Odvrácenou stranou téže mince může být intenzita takové míry, že dochází k neschopnosti kontroly, co je tak akorát a co je pro nás již příliš. Přehánění, zveličování, posedlost po dosažení toho, co nás v důsledku může ničit. Udržení harmonie znamená udržení pravé míry, kterou budeme v těchto časech ve svém životě hledat, a doufejme, že i nacházet.

Krásný čas drazí čtenáři!

Markéta Vostrá

Šéfredaktorka

Zdroj: Časopis Rituals, cesta životem