Nové vydání časopisu Sofie Bydlení

12.10.2021

Editorial - Křehké vztahy mezi čtyřmi stěnami

Několik nezávislých agentur provádějících sociologické výzkumy položilo respondentům jednoduchou otázku: "Co je to domov?". Odpovědi se v mnohém lišily, to podle toho, z jaké sociální vrstvy nebo části světa dotazovaní pocházeli. Různily se také představy žen a mužů, teenagerů a seniorů. V jednom bodě se ale všichni vzácně shodli - domov je tam, kde je teplo, klid a bezpečí.

Říjen je zvláštní měsíc, léto už je v nenávratnu, ale vzpomínky na něj navzdory čím dál chladnějšímu počasí stále přetrvávají. A tak, uspokojeni létem pomalu zazimujeme chaty a poklízíme zahrádky, přestáváme cestovat a znovu se natrvalo stěhujeme na své stálé adresy. Často se proto v tyto dny stane, že se okem kritickým rozhlédneme po bytě a zjistíme, že by bylo třeba vymalovat, renovovat, přestavět a zvelebovat. To je ten správný čas na inspiraci, a kde jinde ji hledat než v časopise o bydlení.

My v redakci jsme si toho vědomi a v podzimním čísle si dáváme záležet, aby těch nápadů pro vás v něm bylo co nejvíc. A tak si můžete přečíst například o tom, jak si i v panelákovém bytě dopřát saunu anebo jak velkou sedačku si pořídit, abyste se na ni vešli s celou rodinou. A pokud se vám zasteskne po pestrých barvách léta, zkuste je vpustit domů. Uvidíte, jaká kouzla při správném kombinování s nimi dokážete a vůbec se nemusíte vyhýbat výrazné červené ani zářivé oranžové či dokonce žluté.

Pro ty z vás, kteří se nehrnete do velké renovace, máme i tipy malé. Třeba to, jak si vybrat povlečení, pod kterým se vám bude nádherně usínat anebo jak se postarat o pokojovky, aby byly krásné po celou dlouhou zimu. Ale radost si můžete udělat třeba jen drobností - například sklenkou dobrého vína anebo úžasným menu sestaveným právě pro podzimní dny. Ve světle inspiračních článků ale nezapomínáme ani na to nejdůležitější, a to na dobrou pohodu. Kde jinde si ji nejspíš užijete než na komfortní sedačce, zabaleni do měkké deky s pohledem upřeným do uklidňujících plamenů krbových kamen.

Takže, milí přátelé krásného bydlení, přijměte pozvání na návštěvu v našem vysněném domově, jste srdečně vítáni...

Jana Šulcová

šefredaktorka

Zdroj: Časopis Sofie Bydlení