Nové vydání časopisu Sofie Bydlení

20.12.2022

Editorial - Z pohádky do pohádky

To by byla jízda! Putovat světy, kde lišky dávají dobrou noc, zlaté rybky na potkání plní tři přání a dobro neomylně vítězí nad zlem, by se líbilo asi každému z nás. Trochu závidíme dětem, které si díky své bezbřehé fantazii vůbec nemusí lámat hlavu s tím, kde končí realita a začíná pohádka. Kolem Vánoc, s představou Ježíška kroužícího s pytlem dárků nad střechami lidských obydlí a s Popelčiným hláskem zvonícím z televize, jejich nadšení dosahuje bodu varu. Podobně jako naše obavy o to, aby bylo vše nakoupeno, naklizeno, napečeno a nazdobeno.

Vánoce a Nový rok jsou časem silných emocí a řekněme si to upřímně, ne jen těch pozitivních. Předznamenávají nový začátek, naději na změnu k lepšímu, současně připomínají staré, ještě nezhojené ztráty a prohry. Občas by se nám víc než cokoli jiného hodil prsten princezny Arabely, který by všechny starosti jedním tahem vyzmizíkoval. Takové kouzlo pro vás sice nemáme, ale i tak je dobře, že jste si poslední číslo Sofie Bydlení roku 2022 nenechali ujít, protože s námi vám příprava na svátky půjde jako po másle.

Krok za krokem vás provedeme slavnostní výzdobou, poradíme, jak si vlastnoručně vyrobit jednoduchý věnec nebo stromeček, který nezabere žádné místo. Naučíme vás japonskou techniku balení dárků, která je šetrná k přírodě a vám ušetří klasický boj s papírem a izolepou. Oblíbené foodblogerky pro vás nachystaly recepty na vynikající cukroví i silvestrovské pohoštění, a schválně, kdo odolá jejich novoročnímu dortu? Čeká na vás také Vánoční nákupní speciál, který pomůže rozlousknout i ten nejtvrdší oříšek - vytipovat jedinečné dárky pro vaše blízké. Hotovo? Nachystáno? Tak a teď se v klidu posaďte a zkuste vnímat všechnu tu krásu kolem sebe, vychutnávejte si pohádkovou atmosféru a na této vlně se přeneste do nového roku 2023...

Za celou redakci Sofie Bydlení vám přeji hodně domácího štěstí a pohody.
Bára Štenglová
šéfredaktorka