Nové vydání časopisu Sofie Bydlení

29.06.2023

Milí čtenáři,
konečně nastalo léto. Z ročních období je mým nejoblíbenějším. A to hlavně proto, že se tak trochu zastaví čas, lidé zpomalí, více si užívají. O tom, že potřebujeme zpomalit asi všichni, mě nedávno přesvědčil pán, který mi do telefonu řekl, jestli bych nemohla zrychlit, protože on spěchá. "Opravdu po mě chcete, abych mluvila rychleji? Nebo vynechávala slova?, odpověděla jsem mu a rozesmála se. Absurdnost situace si uvědomil i zrychlený pán a rozesmál se také.

Pevně věřím, že nás léto zbaví hektického tempa a načerpáme novou energii. Pro sebe i svůj domov. V Sofii Bydlení se můžete třeba inspirovat ve stylech ze Středomořských zemí. Vyberete si půvabnou Francii, hravé Portugalsko nebo něžnou Itálii? Lidé v těchto přímořských zemích jsou zvyklí na velká horka, když ale dorazí k nám, bývá to problém. Proto jsme pro vás v redakci připravili pár užitečných tipů, jak svůj domov udržet v chladu i přes nepříjemná vedra.

Léto je také časem, kdy se pouštíme do rekonstrukcí a úprav domovů. Určitě nepřehlédněte naše rady, jak správně vybavit pokoj pro začínajícího školáka anebo byt pro nového člena domácnosti, psa.

Ať už budete léto trávit kdekoli, u moře, na horách nebo doma, najděte si čas pro sebe a své blízké. Já osobně, když se z cest vracím domů, tak se těším nejen na ně, ale také na své doma — prostor, který si upravuji podle vlastních představ a ve kterém se cítím příjemně a bezpečně. A ve kterém dokážu přes léto krásně zpomalit.

Přeji vám rozesmáté, pomalé a krásné léto

Zuzana Šprinclová

šéfredaktorka časopisu Sofie Bydlení