Nové vydání časopisut Rituals, cesta životem

07.01.2022

V úvodu mi, drazí čtenáři, dovolte, abych vám popřála krásný Nový i nový rok 2022. Pokud sečteme číslice tohoto roku, vyjde nám číslo šest, které se v tarotu vztahuje k archetypu "Milenci" či "Zamilovaní". Z hlediska astrologie je vládcem tohoto roku planeta Jupiter, která symbolizuje expanzi, růst, optimismus, naději, velkorysost, ale i přehánění, bezbřehost, zesilování, a to zejména všeho, co nám brání v dosažení toho, co vnímáme jako šťastné řešení situací, radosti pro naše bytí či potřebnost pro optimalizaci všech našich deficitů.

Zdá se tedy, že tento rok bude láskyplným, hojným, oduševňujícím, inspirujícím, tvořivým, a to zejména i tím, že planeta Jupiter tranzituje znamením Ryb a je tedy více než kdy jindy umožněno lovit v oceánu veškerenstva semena budoucích pozemských počinů.

O čas ledna a února se dělí tři znamení. Kozoroh nám pomůže s nejtěžšími fázemi našich projektů a procesů. Podpoří vše, co má vybudováno pevné, spolehlivé, poctivé a pravdivé základy. Kozoroh nehraje na rychlé zisky, bezpracné úspěchy, laciná vítězství. Toto znamení prověřuje hodnoty a udržuje tradice. Pokud se chová příliš dogmaticky a zkostnatěle, je téměř jisté, že si to následné znamení Vodnáře nenechá líbit a uvolní se z pout, která omezují vývoj, pokrok a změnu. Znamením Vodnáře bude po celý tento rok tranzitovat planeta Saturn, omezující, blokující princip, který toto rozhodně nečiní ze schválnosti. Pán času pustí do dalšího děje pouze to, co prošlo karmickými prověrkami, definitivně se pochopilo a uzavřelo.
Slunce uzavře svůj cyklus ve znamení Ryb, kde se setká jak s Jupiterem, tak Neptunem. Naše vědomí, které Slunce v horoskopu symbolizuje, bude tak mít příležitost dotknout se božské inspirace či pocítit stav štěstí bez jakýchkoli vnějších vlivů.

Drazí čtenáři, přeji vám krásný zimní čas.

Markéta Vostrá

Šéfredaktorka

Časopis Rituals, cesta životem