Novinka v péči o problematickou pokožku

21.10.2023

Není peeling jako peeling. Známe spoustu druhů, od mechanických až po chemické. Ale minerální? To je horká novinka, kterou si blíže představíme. Jde o velice zajímavou věcičku, která na první pohled připomíná obrovskou kontaktní čočku na oči. Nicméně se jedná o něco zcela jiného, a to praktickou pomůcku na peeling obličeje v podobě minerálního mikropeelingu SiLICA DermaCare.

Pro začátek si peeling nejdříve představíme. Jedná se o minerální mikroexfoliační pad na problematickou pleť s černými tečkami, pigmentovými skvrnami a mastící se T-zónou. Jestliže takové předpoklady splňujete, jste ideální cílovou skupinou. A pokud vzhledem k věku už řešíte i nějaké ty linky a vrásky, jistě uvítáte i jemné vyhlazení pleti, na které je minerální peeling také vhodný.


Peeling se používá jemnými a krouživými pohyby jednou týdně na vyčištěnou a navlhčenou pleť a krk. Na krk by se zapomínat nemělo, ovšem je tomu bohužel tak i s pleťovou péčí. Obvykle si natřeme krémy pouze obličej a na krk už nemyslíme, což je velká chyba. Pokožka je na krku velmi tenká a mnohem rychleji stárne, takže až si budete příště krémovat obličej, protáhněte to i o trochu níž.

Vzhledem k samotnému designu peelingu vyvstane otázka, zda nebude na pleti nějak dřít nebo tahat. Přece jenom jde o tvrdší materiál ze skla a křemíku a ne o žádnou ultra jemnou konjakovou houbičku. Má lehce abrazivní povrch, proto není třeba příliš tlačit a je dobré přejíždět si po pleti jen velmi zlehka.

To zlehka zde platí dvojnásob, jinak si koledujete o podráždění. S peelingem je třeba manipulovat opravdu opatrně, funguje i s jemným zacházením. Neplatí tedy, čím více tlačíte, tím lepšího účinku dosáhnete.


Po aplikaci stačí obličej omýt vodou a jemně vysušit ručníkem. Může se dostavit jemné štipkání nebo pálení, což je reakce na minerální křemík. Podobné účinky má například peeling s AHA kyselinami, na který si pleť také musí zvyknout a při druhé aplikaci už je štipkání pryč. Pleť může reagovat i výskytem pupínků v důsledku detoxikace. Určitě se ale nenechte zastrašit prvními negativními účinky a vytrvejte, později se vám vše vrátí i s úroky v podobě jemné a hladké pleti. Samozřejmě každá pleť je jiná a můžete se při používání setkat jen s pozitivy, a to je samozřejmě ta lepší varianta.

Stejný postup jako s obličejem platí po aplikaci peelingu i s ošetřením padu. Nejdříve ho stačí omýt vodou a následně osušit. A samozřejmě uklidit na bezpečné místo, aby se vám případně nerozbil při pádu na zem. Přece jenom je to sklo a není třeba zkoušet, co vydrží...

Minerální peeling si můžete dopřát třeba v obýváku u televize nebo při čtení oblíbené knížky. Stačí jedna minutka týdně, tak jednoduché to je. Účinky by se měly dostavit už po prvním použití, což se obvykle s používáním kosmetiky nestává. Tam si musíme počkat i celé týdny nebo měsíce.

Po pár týdnech budete mít pleť jemnou jako miminko, pleť bude mnohem jemnější a hladší na dotek a to stačí peeling použít jen párkrát. Opravdu stačí jednou týdně a výsledky budete pozorovat doslova na počkání. Překvapí vás, co dokáže s pletí udělat jedno malé sklíčko.A ještě jedna zajímavost na závěr. Minerální pomůcka na peeling obličeje byla vyvinuta u nás v Česku a byla představena a oceněna i v zahraničí, konkrétně v Americe.

Více informací o produktu si můžete přečíst na stránkách www.onlinemedical.cz